Wiadomości

  • 7 grudnia 2023
  • wyświetleń: 576

Mikołajkowe spotkanie seniorów i... wizyta policjanta

Dzielnicowy tyskiej komendy odwiedził we wtorek 5 grudnia grupę seniorów na zorganizowanym z okazji Mikołajek spotkaniu w klubie osiedlowym. Przekazał wiele cennych informacji o zagrożeniach, na które są narażeni starsi ludzie w trwającym teraz przedświątecznym okresie.

Mikołajkowe spotkanie seniorów i... wizyta policjanta - 12.2023 · fot. KMP Tychy


Dzielnicowy osiedla M - mł. asp. Artur Dzida jest częstym i mile widzianym gościem na spotkaniach organizowanych przez Tyską Spółdzielnię Mieszkaniową „Oskard”. Takie inicjatywy są doskonałą okazją do porozmawiania o wszelkiego rodzaju zagrożeniach, na które narażeni są seniorzy. Miła i rodzinna atmosfera pozwoliła na przekazanie mieszkańcom najważniejszych informacji, które mają wpływ na ich bezpieczeństwo.

Tematem rozmów były przede wszystkim oszustwa internetowe oraz telefoniczne, ponieważ, jak wskazują statystyki, seniorzy są grupą najbardziej narażoną na tego rodzaju przestępstwa. Policjant podkreślił również, że nadchodzący okres świąt jest czasem, kiedy często wyjeżdżamy do swoich rodzin. Dlatego przypomnieli, by seniorzy odpowiednio zabezpieczali swoje mieszkanie i poprosili swoich sąsiadów, by reagowali, kiedy zauważą coś niepokojącego.

Ponadto, dzielnicowy osiedla „M” podkreślił, jak ważne są dobre relacje mundurowych z mieszkańcami i zapewnił, że w każdej sytuacji służy im radą i wsparciem. Mamy nadzieję, że przekazane informacje przełożą się na bezpieczeństwo seniorów w naszym mieście.

Takie spotkania wpisują się w trwającą kampanię „Dzielnicowy bliżej nas”, która jest jednym z podstawowych programów realizowanych w celu zbudowania zaufania pomiędzy służbami a obywatelami.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.