Wiadomości

  • 2 grudnia 2023
  • 4 grudnia 2023
  • wyświetleń: 598

[WIDEO] Chłodno - Było (Cie)mniej. Singiel promujący nową płytę pszczyńsko - tyskiego duetu

Światło dzienne ujrzał ostatni w tym roku singiel duetu Chłodno "Było Cie(mniej)". - To utwór o tym, że często gaśnie między nami światło, które dawało nam nadzieję na to, że jeszcze będzie lepiej. To piosenka o tym, że wraz ze stratą i brakiem, gaśnie światło zarówno w nas, jak w i relacji, która właśnie przeżywa najtrudniejsze chwile - mówią muzycy."Było Cie(mniej)" to pragnienie zatrzymania się na chwilę, docenienia tego, co dzieje się w
danym momencie i świadomości, że to może się już nigdy nie powtórzyć.

- Kiedy darzymy kogoś uczuciem, druga strona może być zupełnie nieświadoma wpływu, jaki
ma na nasze życie i emocje. Pomimo tego, że dystans między nami jest ogromny, wciąż mamy
nadzieję na przywrócenie tego, jak wyglądało to wcześniej. Pomimo, że może się to już nigdy
nie powtórzyć, wciąż w głębi serca i duszy słyszymy echo pięknych chwil, które często wraca do nas jedynie szeptem, ale bardzo wymownym
- wyjaśniają twórcy Julia Zastryżna i Szymon Pałyz.

Chłodno to duet dwojga przyjaciół ze Śląska, Julki oraz Szymona, który powstał we wrześniu 2019 roku. W swoich utworach łączą nostalgiczne ciepło letnich wieczorów wraz z melancholijnym wydźwiękiem jesieni. Dwie różne perspektywy, dwie różne dusze, ale w ich muzyce łączą się w jedno. "Kiedy myślimy o naszych utworach, najczęstsze obrazy, które pojawiają nam się w głowie to wschody i zachody słońca oraz letnie chłodne wieczory". Muzyka, którą tworzą to połączenie akustycznych brzmień z elektroniką, która jest nastrojowa i bardziej skłania do rozmarzenia się, niż do tańca. Choć z pewnością nie można mówić jeszcze o ostatecznej wersji Chłodno. Teksty piszą razem. Linie wokalne są uwodząco piękne, charyzmatyczne i lepsze tam, gdzie emocje są skierowane do drugiej osoby.

W osobistych tekstach Chłodno zawsze zostaje miejsce na niedopowiedzenie. Na swoim koncie mają wydaną płytę EP "Chłodno". Samodzielnie zorganizowali kilka tras koncertowych - w ponad 50 miastach. Zagrali na takich wydarzeniach jak Sofar Sounds, Festiwal Lato na Fortach, Festiwal Fama, Juwenalia Krakowskie czy Yass Week Festival. Chłodno zostało również twarzą kampanii firmy Martens "#toughertogether" w 2022 roku. Chłodno zostało również częścią projektu wschodzących artystów polskiej sceny muzycznej "My Name Is New" wytwórni Kayax.

Jaka będzie płyta Chłodno - "Ciepło"?Na pewno będzie ogromną przemianą i ewolucją muzyki, którą dotychczas grało Chłodno. To nie tylko ich przemiana muzyczna, ale również wewnętrzna, duchowa, emocjonalnie głęboka. To manifest ich dojrzałości, która wciąż idzie do przodu. Płyta przechodziła dość długą drogę i nawet cieszymy się, że trochę dłużej (z przyczyn różnych) poleżała w "szufladzie". To płyta, w której odkrywamy całych siebie, ubranych w nowości, odważne próby poszukiwania brzmienia, sensu i ciepła, które zawsze w nas grało.

To płyta, która pokazuje, że warto czekać i nigdy się nie poddawać, ponieważ nigdy nie wiemy, jak blisko celu jesteśmy. To płyta, która jest odzwierciedleniem całej naszej dotychczasowej działalności i sprawia, że sami mamy ciarki na plecach, kiedy jej słuchamy. To płyta, którą dopieszczaliśmy od samego początku naszej działalności i historia, która z ostatnim utworem dopiero się zaczyna, zamiast kończyć.

ar / tychy.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.