tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 31 lipca 2017

Kup nowoczesny dom i nie martw się o rachunki!

Artykuł sponsorowany:

W Kaniowie (gmina Bestwina) wybudowany został wyjątkowy dom jednorodzinny, którego przyszli właściciele nie będą musieli płacić rachunków za media! Nowoczesne rozwiązania, które wdrożyła firma Proecology z Czechowic-Dziedzic są nie tylko ekologiczne, ale również niewyobrażalnie oszczędne.

Dom przy ul. Słonecznej 6 w Kaniowie
Dom przy ul. Słonecznej 6 w Kaniowie


"Dom przy Słonecznej 6" to parterowy dom jednorodzinny z dachem kopertowym, wyposażony w garaż jednostanowiskowy. Dom jest na tyle duży, że zdecydowanie pomieści nawet rodzinę typu 2+3.

W projekcie poprzez istnienie dwóch prostopadłych korytarzy wyraźnie zaznaczony jest podział na strefy dzienną i nocną.

Strefę dzienną zaprojektowano zaraz przy wejściu do domu. Składa się ona z obszernego salonu oraz kuchni ze spiżarnią, częściowo zamkniętej ścianką, na której może znajdować się kominek. Okazały pokój dzienny daje domownikom wiele wariantów rozwiązania wnętrza, a szerokie okna dodatkowo doświetlają pomieszczenie z dwóch stron.

Przestronny i nasłoneczniony pokój dzienny oraz taras będą miejscem aktywności domowników, a położone na uboczu sypialnie miejscem wypoczynku. Dużą zaletą projektu jest usytuowanie strefy dziennej w taki sposób, że światło dociera tam zarówno w południe jak i po południu.

Strefę nocną zaplanowano w głębi budynku. Prowadzi do niej mniejszy, poprzeczny korytarz, gdzie znajdują się wejścia do łazienki oraz trzech sypialni o stosunkowo dużych powierzchniach.

Dom przy ul. Słonecznej 6 w Kaniowie
Dom przy ul. Słonecznej 6 w Kaniowie


Taki układ będzie bardzo dogodny dla mieszkańców i zapewnia prywatność oraz spokój ze względu na oddalenie od "głośnej" części domu. Przy wejściu przewidziano praktyczny wiatrołap, z którego przechodzi się do głównego hallu lub połączonego z kotłownią garażu. Przy strefie wejściowej, od strony południowej zlokalizowano szeroki podest.

Dom przy ul. Słonecznej 6 w Kaniowie
Okolice domu przy ul. Słonecznej 6 w Kaniowie


To co jednak najbardziej wyróżnia "Dom przy Słonecznej 6" to zastosowana technologia energooszczędności, oparta na odnawialnych źródłach energii. Dzięki temu właściciel domu nie musi martwić się o jakiekolwiek rachunki, bo wszystkie niezbędne media są wytwarzane na terenie posesji.

W jaki sposób? Cały budynek ogrzewany jest za pomocą gruntowej pompy ciepła poprzez ogrzewanie podłogowe. Energia elektryczna dostarczana jest natomiast za pomocą farmy fotowoltaicznej o odpowiednio dobranej mocy, a woda jest z własnego ujęcia studni głębinowej. Poza tym budynek wyposażony jest w rekuperację i gruntową pompę ciepła firmy Danfoss.

Szczegółową informację techniczną tego domu oraz ofertę podobnych znajdą Państwo na stronie: proecology.pl/aktualne-inwestycje/

Dom przy ul. Słonecznej 6 w Kaniowie
Dom przy ul. Słonecznej 6 w Kaniowie


Cena domu w stanie deweloperskim z bogatym instalacyjnym wyposażeniem (gruntowa pompa ciepła firmy Danfoss, wentylacja mechaniczna, studnia głębinowa, farma fotowoltaiczna o mocy 2 kW) to 380.000 zł brutto. W tej wersji to dom energooszczędny. By dom był bez rachunków, do podanej ceny trzeba doliczyć indywidualnie wyliczoną kwotę. Oferta obejmuje działkę o powierzchni 10 arów.

---

ZapraszamyZapraszamy do siedziby Proecology Buildings w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Legionów 227. Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

Lokalizacja:Więcej propozycji oraz bieżące nowinki można zobaczyć na profilu www.facebook.com/proecology

---

Proecology Buildings
ul. Legionów 227
Czechowice-Dziedzice

Tel. 666698666
Tel. 502391367

email: proecologyspzoo@gmail.com
www.proecology.pl