tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 lipca 2017
  • 1 sierpnia 2017

Znów będzie można pociągiem dojechać do Zakopanego

Po raz trzeci Koleje Śląskie organizują przejazd pociągiem z Katowic do Zakopanego. Tym razem pociąg Giewont wyruszy 12 i 15 sierpnia.

Pociąg, pociągi, kolej, koleje, tory
Znów będzie można pociągiem dojechać do Zakopanego · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Podobnie jak przy poprzednich edycjach, tak i tym razem rezerwacji biletu będzie można dokonać poprzez specjalny formularz. Po dokonaniu rezerwacji będzie można odebrać bilet w ciągu 5 dni w kasie na dworcu w Katowicach lub Bielsku-Białej. Taki bilet kosztuje 30 zł i zapewnia miejsce siedzące w pociągu.

W dniu odjazdu będzie również prowadzona sprzedaż biletów "ostatniej szansy". Będą one wówczas tańsze o 10 złotych, jednak nie będą gwarantować miejsca siedzącego. - Dodatkowo liczba takich biletów będzie znacznie ograniczona, dlatego zachęcamy, by nie czekać do ostatniej chwili i zarezerwować sobie bilet odpowiednio wcześniej. Warto również pamiętać, że zakup biletu w jedną stronę nie zapewnia miejsca w pociągu powrotnym. Na każdy kurs konieczny jest zakup oddzielnego biletu - informują Koleje Śląskie.

Dokładny rozkład jazdy pociągów specjalnych można znaleźć w tabeli poniżej. W porównaniu do przejazdu czerwcowego rozkład został zmieniony tak, aby zapewnić podróżnym jeszcze więcej czasu na wycieczki po Zakopanem. Atrakcyjne pod względem turystycznym mogą być również stacje pośrednie, na których zatrzyma się Giewont. Dla miłośników kolejnictwa nie lada gratką może być np. skansen kolejowy w Chabówce.

rozkład jazdy zakopane

ab / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.