Reklama

Wiadomości

  • 20 listopada 2023
  • wyświetleń: 561

[FOTO] Pracownicy schroniska odwiedzili szkoły i przedszkole

Pracownicy Miejskiego Schroniska dla Zwierząt spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami, którzy uczęszczają do przedszkola oraz dwóch szkół podstawowych.

Pracownicy schroniska dla zwierząt odwiedzili Przedszkole nr 8 i Szkoły Podstowowe nr 5 i 14 · fot. Miejskie Schronisko dla Zwierząt w Tychach


Specjalne zajęcia odbyły się w Przedszkolu nr 8 oraz szkołach podstawowych z oddziałami integracyjnymi nr 5 i 14.

- Dzieciaki z zaciekawieniem słuchają historii naszych podopiecznych, dowiadują się na czym polega praca w schronisku, jak dbać o potrzeby czworonożnych przyjaciół. Podczas takich spotkań często jesteśmy zaskakiwani. Dostajemy piękne prace plastyczne, wizerunki naszych podopiecznych, dzieci przynoszą fotografie swoich adoptowanych zwierząt - często z tyskiego schroniska, piszą ogłoszenia, listy do przyszłych opiekunów - czytamy na profilu facebookowym tyskiego schroniska.

Schronisko planuje także w styczniu ruszyć z cyklem warsztatów dla dzieci i młodzieży, których tematem będzie komunikacja z psem i udzielanie czworonogom pierwszej pomocy.

kr / tychy.info

źródło: Miejskie Schronisko dla Zwierząt w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.