tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 lipca 2017
  • 30 lipca 2017

W niedzielę coroczne święcenie pojazdów w Tychach

Za nami:

Tradycyjne już święcenie pojazdów z okazji dnia świętego Krzysztofa - patrona kierowców, odbędzie się w tym roku w Tychach, w niedzielę - 30 lipca. To jedna z największych takich uroczystości w Polsce.

Co roku kilka tysięcy kierowców przyjeżdża do Tychów niemal z całego Śląska - m.in. z Katowic, Mikołowa, Piekar Śląskich, Pszczyny i Bierunia. W tym roku uroczystości rozpoczną się mszą świętą o godzinie 11.30 w kościele pod wezwaniem św. Krzysztofa, przy ulicy Wyszyńskiego 1. Po mszy w intencji kierowców (około godziny 12.30-13.30) odbędzie się święcenie pojazdów.

W związku ze świętem zostanie zamknięty ruch na ulicach:
  • ul. Wyszyńskiego od Al. Niepodległości do ul. Edukacji,
  • ul. Wyszyńskiego od Al. Niepodległości do ul. Dąbrowskiego ( bez ul. Dąbrowskiego),
  • ul. Edukacji od ul. Filaretów do Elfów (w przypadku większej ilości pojazdów do wyjazdu z parkingu przy Tesco).


Ruch dla autobusów zostanie zamknięty od godz. 12.30 do 13.30.

Kierowców chcących wziąć udział w uroczystościach i poświęcić swoje samochody prosi się o umieszczenie za przednią szybą lub wycieraczką białej kartki formatu A4. Policja i Straż Miejska widząc tak oznakowany samochód będzie go kierować na wyznaczone miejsce postojowe od godziny 9.00.

Podczas uroczystości w godzinach od 10.00 do 14.00 w zatoce autobusowej przy ul. Wyszyńskiego będzie można oddać krew w krwiobusie, czyli specjalnym mobilnym punkcie poboru krwi.

BM / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.