Reklama

Wiadomości

  • 16 listopada 2023
  • wyświetleń: 380

Tychy tuż za podium w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego

W środę 15 listopada podczas uroczystej gali w sali Sejmu Śląskiego rozstrzygnięto tegoroczny Ranking Gmin Województwa Śląskiego. Wśród laureatów znalazły się Tychy, które zajęły 4. miejsce w kategorii miast na prawach powiatu.

Wśród laureatów znalazły się Tychy, które zajęły 4. miejsce w kategorii miast na prawach powiatu. Nagrodę odebrała
Wśród laureatów znalazły się Tychy, które zajęły 4. miejsce w kategorii miast na prawach powiatu. Nagrodę odebrała Hanna Skoczylas - Dyrektor Biura ds. Zrównoważonego Rozwoju - 15.11.2023 · fot. UM Tychy


Ranking Gmin jest inicjatywą realizowaną od wielu lat przez regionalne Ośrodki Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego. Tegoroczny ranking został opracowany we współpracy z Urzędem Statystycznym w Katowicach.

Jak piszą organizatorzy: "Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego".

W ramach Rankingu ocenie poddawane są wszystkie gminy województwa śląskiego oraz miasta na prawach powiatu.

Tychy zajęły 4. miejsce tuż za Katowicami, Gliwicami i Bielskiem-Białą. W ubiegłym roku Tychy zajęły 3. miejsce w rankingu. Nagrodę odebrała Hanna Skoczylas - Dyrektor Biura ds. Zrównoważonego Rozwoju.

Lista nagrodzonych:Gminy do 20 tys. mieszkańców

1. Ożarowice
2. Goczałkowice-Zdrój
3. Pawłowice
4. Bobrowniki
5. Krupski Młyn.

Gminy powyżej 20 tys. mieszkańców

1. Tarnowskie Góry
2. Czeladź
3. Mikołów
4. Cieszyn
5. Lubliniec.

Miasta na prawach powiatu

1.Katowice
2. Gliwice
3. Bielsko-Biała
4. Tychy
5. Żory.

Lider zmiany

1.Bojszowy.

Więcej o rankingu: https://frdl.org.pl/aktualnosci/poznalismy-laureatow-tegorocznego-rankingu-gmin-wojewodztwa-slaskiego

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.