tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 lipca 2017
  • 8 sierpnia 2017

Można uzyskać dotację na montaż pomp ciepła i instalacji solarnych

Za nami:

Do 9 sierpnia osoby chcące w 2017 roku uzyskać dofinansowanie do wymiany starego źródła ciepła na pompę ciepła, jak również na montaż instalacji solarnych w jednorodzinnych budynkach mieszkalnych mogą złożyć wniosek w Urzędzie Miasta Tychy.

Wysokość dotacji dla pomp ciepła wynosić będzie 60% kwalifikowanej wartości inwestycji, nie więcej jednak niż 7200 zł, natomiast dotacja dla instalacji solarnej to 60% kwalifikowanej wartości inwestycji, jednak nie więcej niż 6000 zł. Wnioski przyjmowane będą do dnia 9 sierpnia. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność składania wniosków.

-Jeśli jesteś właścicielem budynku jednorodzinnego zlokalizowanego w Tychach i chcesz zainstalować kolektory słoneczne do podgrzewania ciepłej wody użytkowej lub pompę ciepła do ogrzewania budynku możesz skorzystać z dotacji jeszcze w tym roku. Zainteresowane osoby zapraszamy do Punktu Obsługi Klienta Programu Ograniczenia Niskiej Emisji, który mieści się w Tychach przy ul. Barona 30 - zachęcają urzędnicy.

Punkt informacyjny czynny jest w każdą środę od 9.00 do 18.00 oraz każdy piątek od 9.00 do 16.00. Wszelkie informacje dotyczące Programu dostępne są na stronie: www.umtychy.pl/niskaemisja oraz www.niskaemisja.ekoscan.pl.

BM / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.