Reklama

Wiadomości

  • 14 listopada 2023
  • 16 listopada 2023
  • wyświetleń: 1779

Przebudowa wiaduktów - ważne informacje dla kierowców samochodów ciężarowych

Kierowco! Bezwzględnie przestrzegaj ograniczenia tonażowego (42t) na modernizowanych wiaduktach drogowych w ciągu ul. Mikołowskiej w Tychach. Przejazd przeciążonym samochodem ciężarowym grozi poważnymi konsekwencjami.

Kierowco! Bezwzględnie przestrzegaj ograniczenia tonażowego (42t)
Kierowco! Bezwzględnie przestrzegaj ograniczenia tonażowego (42t) · fot. MZUiM Tychy


Chodzi przede wszystkim o moment, w którym dojdzie do wyburzenia wiaduktu południowego. Wtedy ruch poprowadzony zostanie tylko po jednym (północnym) wiadukcie, w dwóch kierunkach, co oznacza jego dodatkowe obciążenie. W związku z tym, mając na uwadze stan techniczny oraz przeprowadzoną analizę wytrzymałościową, nośność obiektu została określona na 42t. Tym samym przejazd pojazdów lub zestawu pojazdów przekraczających tę masę może spowodować uszkodzenia, w konsekwencji całkowite zamknięcie wiaduktu.

Pomoże system ITSPrzypominamy, że od ponad roku w mieście działa, zintegrowany ze służbami Inspekcji Transportu Drogowego oraz policji, system ITS, który pozwala na natychmiastowy pomiar w ruchu i identyfikację przeciążonych pojazdów. Zgromadzone dane podlegają zapisowi i archiwizacji.

MZUiM apeluje do wszystkich firm transportowych i kierowców samochodów ciężarowych, o poważne potraktowanie tego komunikatu i bezwzględne stosowanie się do zaleceń.

Kierowco, pamiętaj! Jeżeli nie masz pewności, czy prowadzony przez Ciebie pojazd, nie jest przeciążony, wybierz alternatywną trasę przejazdu!

ar / tychy.info

źródło: MZUiM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.