Reklama

Wiadomości

  • 14 listopada 2023
  • 16 listopada 2023
  • wyświetleń: 1401

Tyszanin przebiegł maraton w Atenach!

Dokładnie miesiąc temu ukończył Główny Szlak Beskidzki, a w niedzielę 12 listopada przebiegł grecki maraton! - Upał - niemiłosierny. Trasa - niemiłosierna - relacjonuje tyski sportowiec ekstremalny - Andrzej Kowalczyk.

Andrzej Kowalczyk ukończył maraton w Atenach - 12.11.2023
Andrzej Kowalczyk ukończył maraton w Atenach - 12.11.2023 · fot. Andrzej Kowalczyk - Sportowa Perspektywa


Tyski biegacz i pływak pokonał 42,195 km i 350 m podejścia.

- Zgodnie z założeniami spokojnego biegu - słowa danego dotrzymałem i wybiegałem o minutę gorszy czas niż podczas debiutu w 2017 roku, gdzie wówczas biegałem okrągły rok - mówi Andrzej Kowalczyk.

- Maratonem zakończyłem oficjalnie sezon startowy 2023! Najlepszy sezon w życiu swoją drogą. Jeszcze tylko wrócić do domu i osiąść w nim na dłużej po ostatnim kwartale i moje szczęście będzie kompletne - przyznaje.

Loading...


Biegacz przypomina w mediach społecznościowych historię narodzin biegu maratońskiego:

- Odcinek między Maratonem, a Atenami miał pokonać Filipides. Po przybyciu do Aten miał umrzeć z wycieńczenia. Odległość między miastami wynosi 37 km, ale jako dyscyplinę olimpijską maraton postanowiono rozgrywać na dystansie 40 km. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 1908 roku wydłużono dystans o 2195 metrów, aby finiszujących biegaczy mógł zobaczyć ze swojej trybuny król angielski Edward VII. Choć legendarny wyczyn Filipidesa miał miejsce blisko 2500 lat temu, w Atenach uliczny maraton rozgrywany był w 2018 roku po raz 36. Z racji legendarnej trasie oraz magii tego miejsca, ściąga biegaczy z całego świata - opowiada.

Loading...


Loading...

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.