Reklama

Wiadomości

  • 3 listopada 2023
  • 16 listopada 2023
  • wyświetleń: 988

Strzelectwo - sportowa przygoda dla każdego

Za nami:

W czwartek 16 listopada o godz. 18.00 Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Rymskim ze Śląskiego Towarzystwa Strzeleckiego w Tychach.

Strzelectwo - sportowa przygoda dla każdego


Kolejne spotkanie w Tyskiej Galerii Sportu to rozmowa z uznanym szkoleniowcem, prezesem i trenerem, działającego od 2011 roku, Śląskiego Towarzystwa Strzeleckiego Tychy, o tajnikach tego sportu. Spotkanie zarówno dla tych, którzy już mieli do czynienia ze strzelectwem, ale też tych, którzy chcieliby poznać tajniki tego klasycznego olimpijskiego sportu oraz spróbować swoich sił w strzelaniu z karabinka czy pistoletu.

Strzelectwo jest sportem dla osób o bardzo dużej rozpiętości wieku - wymaga harmonijnego rozwoju sił witalnych, jak i umysłu. W programie olimpijskim zawody strzeleckie pojawiły się już na pierwszych nowożytnych igrzyskach w 1896 roku i prawie nieprzerwanie są rozgrywane do dziś. Polska odnosiła w nich duże sukcesy, m.in. za sprawą Renaty Mauer-Różańskiej, dwukrotnej złotej medalistki (1996, 2000) i Józefa Zapędzkiego, dwukrotnego złotego medalisty (1968, 1972).

Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się, gdzie przed laty istniała w Tychach strzelnica sportowa, w jakich warunkach odbywają się obecnie treningi w broni kulowej oraz w którym miejscu powstanie nowa strzelnica.

Krzysztof Rymski, prezes i trener Śląskiego Towarzystwa Strzeleckiego Tychy, które działa od 2011 roku. Jest uznanym szkoleniowcem - z reprezentacją Polski uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich w Sydney (2000) i Londynie (2012), przygotowywał także strzelecko do olimpijskich występów polskich pięcioboistów przed Igrzyskami Olimpijskimi w Atenach (2004) oraz biathlonistki do Igrzysk Olimpijskich w Soczi (2014); trenowani przez niego na co dzień zawodnicy z Tychów od lat przywożą medale z zawodów krajowych i zagranicznych, a w Polsce tyski klub to ścisła czołówka. W 2021 roku ŚTS otrzymało nagrodę Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie sportu.

  • Miejsce: Tyska Galeria Sportu (oddział Muzeum Miejskiego w Tychach), ul. Edukacji 7
  • gość: Krzysztof Rymski (Śląskie Towarzystwo Strzeleckie Tychy)
  • prowadzą: Kamil Hajduk i Piotr Zawadzki
  • zapisy: 515 717 430 (także SMSem), k.hajduk@tgs.tychy.pl
  • wstęp wolny
  • więcej informacji: https://muzeum.tychy.pl/wydarzenie/strzelectwo-sportowa-przygoda-dla-kazdego/
  • Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

ar / tychy.info

źródło: Tyska Galeria Sportu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj