Reklama

Wiadomości

  • 31 października 2023
  • 2 listopada 2023
  • wyświetleń: 3089

[WIDEO] Brawurowa jazda z promilami. Policyjny pościg po tyskich ulicach

Brawurowa jazda na jednym z większych skrzyżowań w mieście mogła zakończyć się tragicznie. Na szczęście, dzięki policjantom, którzy podjęli pościg za nieodpowiedzialnym kierującym, 33-letni mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało lekceważenie przepisów ruchu drogowego nie było jego jedynym przewinieniem...W niedzielę w godzinach wieczornych policjanci z tyskiego wydziału prewencji kończący służbę, jechali nieoznakowanym radiowozem Aleją Niepodległości w kierunku parkingu znajdującego się przy komendzie. Gdy przejechali przez skrzyżowanie wyprzedził ich, ze znaczną prędkością samochód marki VW. Głównie z uwagi na prędkość oraz jazdę, która mogła zagrażać innym uczestnikom ruchu, mundurowi podjęli krótkotrwały pościg za kierującym, zakończony na osiedlowym parkingu przy ulicy Bacha. W momencie, gdy samochód zatrzymał się na parkingu, kierujący przesiadł się na miejsce pasażera.

Chwilę później mundurowi ustalili, dlaczego mężczyzna próbował odsunąć od siebie podejrzenia kierowania pojazdem - po wykonaniu badania na zawartość alkoholu okazało się, że 33-letni mieszkaniec Tychów jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna odpowie teraz nie tylko za kierowanie w stanie nietrzeźwości. W jego sprawie są również prowadzone czynności wyjaśniające, które mają na celu ustalenie wszystkich wykroczeń w ruchu drogowym, popełnionych przez nieodpowiedzialnego kierowcę.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.