Reklama

Wiadomości

  • 6 listopada 2023
  • 22 listopada 2023
  • wyświetleń: 3690

[ZDJĘCIA] Dzień Wcześniaka w szpitalu Megrez

Porady i warsztaty ze specjalistami, upominki dla dzieci i rodziców, a także przepyszny, fioletowy tort. Wszystko to i wiele więcej czekało na rodziców wraz z maluszkami, którzy w piątek 17 listopada wspólnie z kadrą Oddziału Neonatologicznego Szpitala Megrez obchodzili Światowy Dzień Wcześniaka.

Dzień wcześniaka w Megrezie - 17.11.2023 · fot. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez


17 listopada na całej Ziemi obchodzony jest Światowy Dzień Wcześniaka. Celem tego wyjątkowego święta jest celebrowanie wszystkich małych bohaterek i bohaterów, którzy przyszli na świat zbyt wcześnie i zwrócenie uwagi na wyzwania, z jakimi zmagają się wcześniacze dzieci i ich rodzice. Z tej okazji, kadra Oddziału Neonatologicznego Szpitala Megrez zorganizowała specjalne spotkanie dla rodziców dzieci urodzonych przedwcześnie w placówce w latach 2020-2023.

Podczas wydarzenia wszyscy rodzice wraz z maluszkami mogli wziąć udział w bezpłatnych wykładach i warsztatach ze specjalistami, m.in. neurologopedą, fizjoterapeutą dziecięcym, doradczynią laktacyjną czy specjalistką farmacji, która opowiadała o suplementacji u dzieci. Była to także doskonała okazja do wspólnej dyskusji i wymiany doświadczeń między rodzicami, którzy licznie pojawili się w szpitalu. Nie zabrakło również smacznego tortu w kolorze fioletowym (kolor ten jest symbolem wcześniactwa), a dorośli wraz ze swoimi dziećmi otrzymali specjalne upominki.

- Cieszymy się, że podobnie jak w zeszłym roku odwiedziło nas tak wielu rodziców ze swoimi maluszkami. Udało się stworzyć rodzinną, przyjazną atmosferę do wymiany opinii, doświadczeń oraz edukacji, dzięki obecności licznych specjalistów, którzy chętnie dzielili się wiedzą. Dziękuję wszystkim zaangażowanym osobom, a w szczególności personelowi Oddziału Neonatologicznego i Ginekologiczno-Położniczego. Mam nadzieję, że zobaczymy się ponownie w przyszłym roku! - mówiła Mariola Szulc, prezes Szpitala Megrez.

Szpital Megrez w Tychach posiada kompleksowo wyremontowany w 2021 roku Oddział Neonatologiczny II stopnia oraz Oddział Ginekologiczno-Położniczy wraz z nowoczesną Porodówką. Pacjentki doceniają oddziały za empatyczną i profesjonalną kadrę, komfortowe warunki oraz nowoczesny, wysokiej jakości sprzęt, taki jak inkubatory, respiratory czy możliwość porodów w wodzie. Więcej informacji o funkcjonowaniu oddziałów można znaleźć na stronie http://www.szpitalmegrez.pl lub na oficjalnym profilu Porodówki Szpitala Megrez na Facebooku!

ar / tychy.info

źródło: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp z o. o.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.