tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 lipca 2017
  • 22 lipca 2017

Przepis na udaną sobotę? Śniadanie na Paprocanach

Za nami:

Wystawcy ze zdrową żywnością, strefa wypoczynku, warsztaty i atrakcje dla najmłodszych - tak zapowiada się dzisiejsza sobota do południa na Paprocanach. Od 9.00 do 12.00 odbędą się Tyskie Targi Śniadaniowe - wyjątkowo nad tyskim jeziorem.

Przepis na udany początek weekendu? Śniadanie na Paprocanach!
Tyskie Targi Śniadaniowe


Dotychczas Tyskie Targi Śniadaniowe organizowane były cyklicznie na Rynku przy kościele św. Marii Magdaleny w I i III sobotę miesiąca z wyłączeniem okresu jesienno-zimowego. Fakt, że mamy środek wakacji skłonił organizatorów do przeniesienia imprezy do miejskiego kurortu.

W naszym mieście to właśnie Paprocany są najbardziej wakacyjnym miejscem. Możliwość aktywnego spędzania czasu, wypoczynek w towarzystwie malowniczych widoków, a także moc atrakcji dla dzieci to synonimy Paprocan. Tyskie Targi Śniadaniowe doskonale wpisują się w ich charakter, stąd decyzja, aby w najbliższą sobotę zagościć właśnie tam - mówi Sławomir Sobociński ze stowarzyszenia Inicjatywa Tyska. W sobotę czekamy w okolicy boisk i placu zabaw OW na tych aktywnych, wypoczywających i najmłodszych. Każdy znajdzie coś dla siebie - dodaje.

Swoją obecność w najbliższych targach potwierdziło już kilka lokalnych podmiotów oferujących zdrowe przekąski i produkty. Drzwi dla wystawców są jednak otwarte. Każdy kto oferuje żywność korespondującą z ideą zdrowego odżywiania może zgłosić organizatorom na adres zdrowetychy@gmail.com chęć wystawienia się na imprezie.

Przepis na udany początek weekendu? Śniadanie na Paprocanach!
Tyskie Targi Śniadaniowe


Oprócz wystawców, organizatorzy wspólnie z tyską Fundacją jemyeko.pl przewidzieli warsztaty dla dzieci z zakresu istoty i znaczenia żywności ekologicznej w codziennej diecie. Na miejscu pojawi się także strefa, gdzie najmłodsi wykażą się talentem plastycznym, a także otrzymają drobne upominki. Dodatkowo każdy będzie mógł skorzystać z części wypoczynkowej - relaksując się na wygodnych leżakach.

Jeśli wydarzenie w takiej formule spotka się z sympatią tyszan organizatorzy zapowiadają możliwość powtórzenia targów na Paprocanach lub w innej atrakcyjnej lokalizacji.

Przepis na udany początek weekendu? Śniadanie na Paprocanach!
Tyskie Targi Śniadaniowe


Inicjatorem i pomysłodawcą Tyskich Targów Śniadaniowych jest stowarzyszenie na rzecz rozwoju miasta „Inicjatywa Tyska”, a patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęła Daria Szczepańska, Zastępca Prezydenta Miasta Tychy ds. Społecznych. Targi są częścią szerszej inicjatywy - programu edukacyjnego Zdrowe Tychy prowadzonego niemal w 30 tyskich szkołach. Jego zasadniczym celem jest międzypokoleniowa promocja zdrowego stylu życia wśród mieszkańców miasta. Bieżące relacje z działalności szkół oraz inne informacje dotyczące inicjatywy można znaleźć na profilu www.facebook.com/zdrowetychy

Link do wydarzenia na facebooku: bit.ly/2tufxuO

Przepis na udany początek weekendu? Śniadanie na Paprocanach!

kk / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.