Reklama

Wiadomości

  • 23 października 2023
  • 25 października 2023
  • wyświetleń: 1798

Zareagowali wzorowo. Trzech nietrzeźwych kierowców ujętych przez świadków

Policja kieruje słowa uznania do mieszkańców miasta, którzy w ten weekend aż trzykrotnie zareagowali, mając podejrzenie, że za kierownicą może siedzieć osoba pod wpływem alkoholu. Podejrzenia świadków okazały się słuszne - dzięki ich postawie policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnych kierujących, którzy kierowali pojazdami wstanie nietrzeźwości.

policja, alkomat, alkohol, pijany kierowca
fot. KPP Pszczyna


W sobotę o godzinie 14:35 na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który razem z innymi świadkami ujął na ulicy Dołowej kierującego pojazdem marki Volkswagen. Po dotarciu na miejsce policjanci ustalili, że 48-letni mieszkaniec Tychów miał blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto mundurowi ustalili, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kilka godzin później, przed 22:00 wpłynęło zgłoszenie o podejrzeniu kolejnego nietrzeźwego kierującego na ulicy Darwina. Badanie alkomatem wskazało u 33-letniego mężczyzny ponad pół promila alkoholu.

Kompletnym brakiem odpowiedzialności wykazał się również 48-letni kierujący toyotą, który w niedzielę nad ranem, jadąc aleją Jana Pawła II, na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym z aleją Bielską, spowodował kolizję, nie udzielając pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Renault. Uczestnik zdarzenia zgłaszający kolizję, dzwoniąc na numer alarmowy, od razu poinformował, że sprawca może być nietrzeźwy. Jego podejrzenia się potwierdziły - badanie przeprowadzone przez mundurowych wykazało, że sprawca kolizji w wydychanym powietrzu miał blisko 1,8 promila alkoholu.

Nieodpowiedzialnym kierującym grozi teraz wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kara więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Szybka i zdecydowana reakcja świadków być może pozwoliła uniknąć kolejnej drogowej tragedii. Policja dziękuje i gratuluje działania w myśl kampanii "Nie reagujesz - akceptujesz". Trwająca od kilku lat akcja ma na celu uświadamianie obywatelom, że zdecydowana i szybka reakcja zwiększa szansę zatrzymania sprawcy w trakcie lub bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa czy wykroczenia. Takie zachowanie pozwala nie tylko na zminimalizowanie potencjalnych szkód, ale także zapewnienie, że sprawca poniesie odpowiednie konsekwencje.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.