Reklama

Wiadomości

  • 12 października 2023
  • 15 października 2023
  • wyświetleń: 1459

Tyski pianista pracownikiem Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie!

Tyski pianista Mateusz Krzyżowski świeżo po studiach rozpoczął pracę asystenta na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie!

Mateusz Krzyżowski
Mateusz Krzyżowski · fot. MCK Tychy


"Niezwykle miło jest mi poinformować, iż wraz z bieżącym rokiem akademickim rozpocząłem pracę na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. We wrześniu, decyzją władz Uczelni, wygrałem konkurs na stanowisko asystenta w specjalności gra na fortepianie na kierunku instrumentalistyka.

Będąc świeżo po studiach zdaję sobie sprawę z tego, z jakimi zagwozdkami muszą mierzyć się dzisiaj osoby troszeczkę młodsze ode mnie - jak media społecznościowe i na przykład recenzje koncertów wpływają na ich samokrytykę i przekonanie o własnej wartości. Jak i również pozostałe czynniki, o których nie warto tutaj pisać.

Jestem wdzięczny za tą możliwość i ogromne zaufanie - nigdy nie przypuszczałem, że w wieku 24 lat będę miał tak ogromny wpływ na wzbudzanie pasji u młodych, zdolnych studentów. Wiąże się to z olbrzymią odpowiedzialnością, lecz jestem przekonany, iż o ósemce, z którą regularnie będę pracował, już niedługo będzie głośno w absolutnie najlepszym kontekście tych słów. Raz jeszcze dziękuję i zachęcam to obserwowania z wyciąganiem własnych wniosków"
- napisał w mediach społecznościowych.

Gratulujemy!

Mateusz Krzyżowski grę na instrumencie rozpoczął w wieku 5 lat w szkole muzycznej Yamaha pod kierunkiem Jarosława Kwasa. Edukację kontynuował w Zespole Szkół Muzycznych imienia Feliksa Rybickiego w Tychach, a następnie w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia imienia Karola Szymanowskiego w Katowicach. Mając 12 lat, został prawdopodobnie najmłodszym organistą w Polsce, a na pewno w Archidiecezji Katowickiej - funkcje tę objął w kościele na Wartogłowcu. Studiował grę na fortepianie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Joanny Ławrynowicz-Just. W październiku 2021 roku dotarł do półfinału XVIII Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina.

Loading...

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.