Reklama

Wiadomości

  • 5 października 2023
  • 11 października 2023
  • wyświetleń: 2374

Andriej Sidorenko nie jest już trenerem Trójkolorowych

Andriej Sidorenko został odsunięty od prowadzenia pierwszej drużyny. Tymczasowo obowiązki 64-letniego szkoleniowca będzie pełnił jego asystent, Adam Bagiński.

Andriej Sidorenko zostaje w Tychach na kolejne dwa sezony!
Andriej Sidorenko · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


W sobotę 7 października kontrakt Sidorenki został rozwiązany za porozumieniem stron. Już w piątek podczas spotkania z Zagłębiem Sosnowiec na ławce zastąpił go Adam Bagiński.

"Sidorenko został trenerem GKS-u Tychy w grudniu 2021 roku. Po kilku miesiącach prowadzony przez niego zespół w mecz o brąz przegrał z JKH GKS Jastrzębie. Kolejny sezon był już bardziej udany, ale „Trójkolorowi” w finale PHL nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z GKS Katowice i ostatecznie sezon zakończyli ze srebrnymi medalami" - czytamy w sobotnim komunikacie.

"Największym sukcesem było bez wątpienia wywalczenie w Oświęcimiu Pucharu Polski. W tegorocznych rozgrywkach prowadzona przez Sidorenkę drużyna w ośmiu spotkaniach zgromadziła dwanaście punktów i zajmowała czwarte miejsce w tabeli. Trenerze, dziękujemy za pracę dla GKS-u Tychy i życzymy powodzenia w dalszej karierze. O dalszych działaniach klub będzie informował w kolejnych komunikatach" - podaje spółka Tyski Sport.

Przypomnijmy: 64-letni Rosjanin to były selekcjoner reprezentacji Polski i twórca wielkich sukcesów oświęcimskiego hokeja. W poprzednich miejscach pracy sięgał po krajowe mistrzostwa czy zdobywając międzynarodowe doświadczenie w KHL czy reprezentacji Polski i Białorusi. To były obrońca reprezentacji ZSRR z którą w 1979 roku zdobył mistrzostwo świata juniorów do lat 20. Sidorenko przez całą swoją karierę występował w ligach radzieckich. Grał w m.in. w Traktorze Czelabińsk, Dynamie Moskwa, Dynamie Mińsk, Iżstali Iżewsk czy Metalurgu Magnitogorsk. W wieku 31 lat zakończył karierę z powodu kontuzji kręgosłupa.

Na trenerskiej ławce sięgał po Mistrzostwa Polski i Białorusi. W latach 2004-2005 był selekcjonerem reprezentacji Polski. Później pracował w klubach z Rosji: Amurze Chabarowsk, Traktorze Czelabińsk, Spartaku Moskwa i Dizelu Penza. W listopadzie 2018 roku został ogłoszony trenerem Dynama Mińsk oraz reprezentacji Białorusi. Rok później z narodową kadrą awansował na Mistrzostwa Świata Elity. Jego ostatnim klubem był Nioman Grodno.

ar / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.