tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 lipca 2017

Podróż do stolicy dłuższa niż zwykle. Pociągi Pendolino jadą objazdami

Od 10 lipca do 10 sierpnia zmienioną trasą pojadą pociągi kursujące dotychczas po Centralnej Magistrali Kolejowej. Wydłuży się czas przejazdu pociągów EIP na trasie z Warszawy do Bielska-Białej.

pendolino
Podróż do stolicy dłuższa niż zwykle. Pociągi Pendolino jadą objazdami · fot. PKP PLK


PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przez miesiąc wykonają najważniejsze prace na stacjach Olszamowice i Włoszczowa Północ na odcinku CMK Opoczno Południowe - Knapówka. Zasadniczym celem jest dostosowanie stacji i linii do prędkości 200 km/h, a w przyszłości nawet do 230 km/h.

Efektem będzie także bardziej komfortowa obsługa pasażerów na stacji Włoszczowa Północ. Powstanie nowy peron oraz przejście podziemne wyposażone w windy. Trwa równocześnie budowa nowego posterunku Pilichowice, który umożliwi przejazd większej liczby składów. Na objętym pracami odcinku wymienione zostaną tory, rozjazdy, urządzenia sterowania. Wymieniona będzie sieć trakcyjna między Idzikowicami a Olszamowicami. Zwiększy się poziom bezpieczeństwa ruchu kolejowego.

objazd
fot. PKP PLK


Podczas zamknięcia CMK prace będą prowadzone całodobowo, jednocześnie na dwóch torach. Wartości realizowanych inwestycji to ponad 162 mln zł. Prace rozpoczęły się w marcu. Bez zmiany czasu przejazdu pociągów wykonano już jedną czwartą prac. Ich zakończenie planowane jest do końca roku. Inwestycja jest częścią większego zadania: „Modernizacja linii kolejowej nr 4 - Centralna Magistrala Kolejowa etap II”.

Większość pociągów relacji Warszawa - Katowice/Bielsko-Biała kursować będzie zmienioną trasą przez Skierniewice i Częstochowę. Na czas objazdów PKP Intercity zwiększy liczbę dostępnych biletów w ofercie Super Promo (pula najtańszych biletów na połączenie ekspresowe EIP - Pendolino oraz EIC) dla pociągów kursujących do/z Warszawy do/z Wrocławia, Katowic oraz Krakowa.

Szczegółowe informacje o zmianach są na stronie internetowej intercity.pl. Można je uzyskać także na infolinii 19 757. Zmiany zostały uwzględnione w rozkładzie jazdy pociągów, który obowiązuje od 11 czerwca br. i dostępny jest na stacjach oraz na portalpasazera.pl.

ab / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.