Wiadomości

  • 22 września 2023
  • wyświetleń: 599

[ZDJĘCIA] Tyscy policjanci w działaniach Roadpol Safety Days

W dniach 16-22 września Podczas obchodzonego Europejskiego Tygodnia Mobilności oraz Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ROADPOL Safety Days), policjanci z tyskiej komendy aktywnie uczestniczyli w działaniach mających na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Przeprowadzone akcje i spotkania profilaktyczne miały na celu uświadomienie kierowcom, że bezpieczeństwo na drogach w ogromnej mierze zależy od nich samych.

Tyscy policjanci w działaniach Roadpol Safety Days - 20.09.2023 · fot. KMP Tychy


Roadpol Safety Days to inicjatywa policji ruchu drogowego państw członkowskich ROADPOL oraz innych instytucji związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Jej głównym celem jest dążenie eliminacji ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Akcja ta obejmuje działania i wydarzenia mające na celu podniesienie świadomości zagrożeń, jakie mogą spotkać uczestników ruchu drogowego, oraz promowanie bezpiecznych zachowań i przestrzegania przepisów ruchu drogowego pod hasłem: "Żyj i ratuj życie". Organizatorzy akcji zaznaczają, że kluczem do poprawy bezpieczeństwa na drogach jest przede wszystkim odpowiednie zachowanie wszystkich użytkowników dróg.

W ramach działań w środę 20 września tyscy policjanci, włączając się w akcję, prowadzili kontrole prędkości, wykorzystując zarówno urządzenia do pomiaru prędkości, jak i samochody wyposażone w wideorejestratory. Mając na uwadze, że najczęstszą przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych jest zbyt duża prędkość, mundurowi prowadzili kontrole w najbardziej newralgicznych punktach naszego miasta, w jednym tylko dniu ujawniając 61 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości.

Ponadto, jako część działań edukacyjnych i profilaktycznych, policjanci z tyskiego wydziału ruchu drogowego, wspierani przez profilaktyków, odwiedzali szkoły i przedszkola, aby edukować młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa na drodze. Doskonałą okazją do promowania bezpieczeństwa był również piknik zorganizowany w Tychach w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. „Dzień bez samochodu”, zorganizowany przez tyski Urząd Miasta przyciągnął wielu mieszkańców, z którymi policjanci rozmawiali na temat zagrożeń czyhających na drodze.

Pamiętajmy, że zarówno kierujący, jak i pieszy czy rowerzysta, jest uczestnikiem ruchu drogowego i to przede wszystkim od odpowiedzialnej postawy każdego z nas zależy poziom bezpieczeństwa na drogach.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.