Reklama

Wiadomości

  • 20 września 2023
  • 21 września 2023
  • wyświetleń: 1825

Na rower najlepiej do Tychów! Miasto zwyciężyło w plebiscycie rowerzystów i organizacji rowerowych

Miasto zwyciężyło w rankingu „Gmina przyjazna rowerzystom 2022”. Finałowa gala plebiscytu Rower Power - czyli rowerowych nagród Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego odbyła się we wtorek (19 września) w sosnowieckiej Muzie. Nagrody i wyróżnienia przyznają rowerzyści i organizacje rowerowe działające w regionie.

Miasto zwyciężyło w rankingu „Gmina przyjazna rowerzystom 2022 - 09.2023
Miasto zwyciężyło w rankingu „Gmina przyjazna rowerzystom 2022 - 19.09.2023 · fot. UM Tychy


Głosowano w siedmiu kategoriach, z których każda zawierała po trzy nominacje. Była to trzecia odsłona wydarzenia organizowanego przez Sosnowieckie Stowarzyszenie Rowerowe. W kategorii „Gmina przyjazna rowerzystom” wygrały Tychy przed Pszczyną i Piekarami Śląskimi.

- Tychy to miasto rowerzystów. Nasi mieszkańcy wykorzystują ten środek transportu nie tylko rekreacyjnie, ale także w drodze do pracy czy szkoły. Musimy więc zapewnić bardzo dobre warunki do jazdy, dlatego od lat inwestujemy w rozbudowę infrastruktury dla cyklistów - budujemy nowe ścieżki rowerowe, modernizujemy istniejące, powstają stacje napraw i parkingi dla rowerów. Cieszę się, że ten wysiłek jest doceniany przez użytkowników, rowerzystów - mówi Andrzej Dziuba - prezydent Tychów.

W kategorii „Rowerowa Inwestycja roku 2022” zwyciężył kolejny odcinek bulwarów Nacyny w Rybniku, „Urzędnikiem przyjaznym rowerzystom” została Sylwia Górska z Urzędu Miasta Katowic, a aktywistą rowerowym - Kamil Potocki.

Miasto zwyciężyło w plebiscycie rowerzystów i organizacji rowerowych Rower Power - 09.2023
Miasto zwyciężyło w plebiscycie rowerzystów i organizacji rowerowych Rower Power - 09.2023 · fot. Michał Kasperczyk - Radny Rady Miasta Tychy


Propozycje do nagród, ale i antynagród, które także przyznano podczas gali to wynik konsultacji i rozmów w rowerowym środowisku.

- Przemierzając nasze miasta na rowerach, obserwujemy zmiany, inwestycje, które dotyczą rowerzystów. Czasami jesteśmy w ocenie zgodni. Innym razem się pospieramy. Ważne, żeby na koniec wyciągać konstruktywne wnioski. Chwalić to, co dobre i ganić, apelować o zmiany, gdy coś nie wyszło - mówią organizatorzy rankingu.

Nagrodę w imieniu tyskiego samorządu odebrał Michał Kasperczyk - tyski oficer rowerowy. Była to trzecia odsłona wydarzenia organizowanego przez Sosnowieckie Stowarzyszenie Rowerowe.

Miasto zwyciężyło w plebiscycie rowerzystów i organizacji rowerowych Rower Power - 09.2023
Miasto zwyciężyło w plebiscycie rowerzystów i organizacji rowerowych Rower Power - 09.2023 · fot. Michał Kasperczyk - Radny Rady Miasta Tychy


- Niezmiernie cieszę się, że wieloletnia praca całego zespołu urzędników miasta Tychy przynosi oczekiwane efekty, które w dodatku są zauważane przez innych i doceniane. Na przestrzeni kilku lat widać, jak rozrosła się sieć ścieżek rowerowych i poprawiła jakość już istniejących. W dodatku nieustannie powstają nowe, co sprawia, że coraz łatwiej i przyjemniej można po Tychach podróżować bezpiecznie rowerem - nie tylko w celach rekreacyjnych, ale rower w Tychach coraz większą rolę odgrywa jako równorzędny środek transportu do pracy i szkoły dla wielu mieszkańców. Same drogi to jednak nie wszystko, od lat rozrasta się infrastruktura rowerowa w tym m.in. stacje napraw rowerów czy podpórki przy światłach i choć jest jeszcze wiele do zrobienia to uważam, że i tak mamy się już nie tylko czym cieszyć, ale również czym pochwalić. I mimo skromnych funduszy cały czas inwestycje idą do przodu, uwiecznieniem będzie połączenie rowerowe Tychów z Bieruniem, Tychów z Kobiórem oraz VELOSTRADA do Katowic - mówi Michał Kasperczyk Pełnomocnik Prezydenta Miasta Tychy ds. koordynowania i rozwoju ruchu rowerowego oraz zespołu zadaniowego ds. ścieżek rowerowych, czyli tzw. Oficer Rowerowy.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj