Wiadomości

  • 20 września 2023
  • 1 października 2023
  • wyświetleń: 6330

Przejazdy za złotówkę będą dostępne od października!

Za nami:

W systemie Transport GZM rusza program podróż Start/Stop, a w nim 5-minutowe podróże za złotówkę!

Pierwsze z 32 autobusów elektrycznych trafiły do Metropolii
Pierwsze z 32 autobusów elektrycznych trafiły do Metropolii · fot. Metropolia GZM


Osoby, które korzystają z ulgi 50%, pojadą za pół złotówki. Co ważne, liczone będzie 5 minut według czasu rozkładowego, nie rzeczywistego. Można skorzystać na wielu ciekawych trasach. Dodatkowo w podróży Start/Stop otrzymujesz 30 bezpłatnych minut na przesiadkę. A jeśli to mało, to jest jeszcze jedna przydatna funkcja - optymalizacja przejazdu do ceny biletu dziennego. Dostępne będą też przejazdy 10 i 15 minutowe. Brzmi skomplikowanie, ale polega na prostym mechanizmie. Niezależnie od tego ile wykonasz podróży Start/Stop, nie zapłacisz więcej niż 12 zł (cena biletu dziennego).

Jak działa podróż Start/Stop? Wystarczy wejść do pojazdu i w aplikacji Transport GZM zeskanować kod QR, to automatycznie rozpocznie taką podróż, jeżeli ręcznie nie przełączymy się na zakup biletów jednorazowych. Ważne jest, aby pamiętać o tym, że musimy zakończyć podróż w aplikacji, robimy to klikając w "zakończ podróż". Możemy też spokojnie po wyjściu z pojazdu. Taryfa Start/Stop liczy czas rozkładowy, więc w czasie, w którym pojazd znajduje się w strefie przystankowej, zawsze policzy tyle samo, niezależnie od tego czy zakończymy przejazd przed przystankiem, czy już po tym, jak z niego wysiądziemy. Możemy również kliknąć zakończenie podróży jeszcze w pojeździe. System i tak policzy czas rozkładowy pomiędzy przystankiem początkowym a końcowym.

Oczywiście z podróży Start/Stop będzie można korzystać też bez aplikacji, przy pomocy Metrokarty lub Karty ŚKUP zmigrowanej do nowego systemu (funkcja dostępna od 1 października).

ar / tychy.info

źródło: ZTM

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.