Wiadomości

  • 19 września 2023
  • 21 września 2023
  • wyświetleń: 3374

[ZDJĘCIA] Pożar ciężarówki w warsztacie samochodowym

W poniedziałek 18 września około godziny 14.00 dyżurny tyskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu ciężarowego na terenie warsztatu samochodowego przy ul. Grota-Roweckiego. Spaleniu uległa ciężarówka z naczepą oraz częściowo wyposażenie warsztatu.

Pożar ciężarówki w warsztacie - 18.09.2023 · fot. 112tychy.pl


Na miejsce zgłoszenia zadysponowane zostały zastępy JRG Tychy. Po przybyciu na miejsce strażacy zastali rozwinięty pożar ciężarówki z naczepą wewnątrz warsztatu. Osoby przebywające w budynku samodzielnie go opuściły.

Ze względu na silne zadymienie strażacy pracowali w aparatach ochrony układu oddechowego. Wezwane na miejsce pogotowie energetyczne odłączyło zasilanie w budynku. Na źródło pożaru w pierwszej fazie podane zostały dwa prądy wody, a następnie prąd piany ciężkiej w natarciu. Zaopatrzenie wodne zostało zbudowane z pobliskiej sieci hydrantowej.

Z warsztatu objętego pożarem zostały wyprowadzone dwa pojazdy. Po około piętnastu minutach sytuacja została opanowana. Po ugaszeniu pożaru budynek został przewietrzony, a następnie wykonana została jego kontrola przy użyciu kamery termowizyjnej. Kolejnym etapem było wykonanie pomiarów na obecność gazów niebezpiecznych.

Działania strażaków na miejscu trwały około półtorej godziny. Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności powstania pożaru. Na czas działań gaśniczych zabezpieczenie rejonu operacyjnego pełnił zastęp OSP Lędziny.

ar / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.