Wiadomości

  • 18 września 2023
  • wyświetleń: 2135

[FOTO] Policjanci z Tychów mają nowy radiowóz

Dzisiaj nastąpiło oficjalne przekazanie Komendzie Miejskiej Policji w Tychach nowego radiowozu marki Suzuki. Srebrno-niebieskie barwy przemieszane z fluorescencyjnym kolorem to nowość na tyskich drogach. Pojazd został zakupiony ze środków finansowych przekazanych przez Urząd Miasta Tychy oraz środków budżetowych Policji.

Nowy radiowóz tyskich policjantów - 18.09.2023 · fot. KMP Tychy


Komendant Miejski Policji w Tychach insp. Roman Fitrzyk oraz naczelnik Wydziału Drogowego nadkom. Artur Pańszczyk odebrali kluczyki do Suzuki S-Cross z rąk Prezydenta Miasta Tychy Andrzeja Dziuby. Nowy radiowóz zasili flotę policjantów ruchu drogowego, którzy na co dzień pełnią służbę na tyskich drogach, obsługując między innymi kolizje i wypadki drogowe.

- Warto w tym miejscu podkreślić, że okazana pomoc ze strony lokalnego samorządu jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się współpracy, ale przede wszystkim dbałości o bezpieczeństwo tyszan, na którym nam - policjantom zależy najbardziej - mówią policjanci.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla tyskich stróżów prawa. Za kilka tygodni na ulice naszego miasta wyjedzie kolejny nowy radiowóz, który również został dofinansowany przez lokalne władze samorządowe.

Nowy radiowóz tyskich policjantów - 18.09.2023
Nowy radiowóz tyskich policjantów - 18.09.2023 · fot. KMP Tychy


Suzuki, które już wkrótce pojawi się na tyskich drogach to pierwszy w Tychach radiowóz w nowej gamie kolorystycznej. Wprowadzone zmiany w oznakowaniu oraz oświetleniu radiowozów uzasadnione są lepszą widocznością niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych. Nowe barwy to również zdecydowanie łatwiejsza identyfikacja radiowozu. Sukcesywna wymiana policyjnej floty na nowoczesną poprawi przy okazji komfort pracy funkcjonariuszy oraz przełoży się na sprawniej wykonywane interwencje.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.