Wiadomości

  • 18 września 2023
  • 19 września 2023
  • wyświetleń: 941

Ład czy chaos? 10 konferencja z cyklu Śląski Ład już w poniedziałek! Izabela Kloc zaprasza!

Artykuł sponsorowany:

Izabela Kloc, poseł do Parlamentu Europejskiego, zaprasza na jubileuszową, dziesiątą konferencję z cyklu Śląski Ład, pod patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego. Tym razem pytaniem przewodnim debaty będzie: "Ład czy chaos - dokąd zmierza świat, Europa, Polska i Śląsk?"

kloc


- Na bazie intelektualnego i merytorycznego dorobku wcześniejszych debat zastanowimy się nad optymalnymi rozwiązaniami rozwojowymi dla Śląska, Polski, Europy i świata. Chaos w tytule konferencji nie jest chwytem stylistycznym, ale częściowym opisem czasów, w których żyjemy - mówi Izabela Kloc.

Wśród prelegentów będzie, m.in. Jacek Sasin, minister Aktywów Państwowych, który był gościem trzeciej konferencji Śląski Ład, poświęconej bezpieczeństwu energetycznemu. Debata odbyła się w lipcu 2021 roku, a od tamtego czasu w globalnej i europejskiej polityce minęła cała epoka. Rozpętana przez Rosję wojna na Ukrainie zdestabilizowała relacje międzynarodowe i zachwiała gospodarką, a zwłaszcza energetyką. W swoim wystąpieniu minister Sasin odniesie się do obecnych wyzwań i zagrożeń w zakresie bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Podczas konferencji wystąpi także prof. Andrzej Zybertowicz, doradca Prezydenta RP. Tematem jego wystąpienia będzie suwerenność Polski a rewolucja cyfrowa.

W konferencji wezmą również udział, m.in. Janusz Cieszyński - minister Cyfryzacji, prof. Zdzisław Krasnodębski - poseł do Parlamentu Europejskiego, Piotr Pyzik - wiceminister Aktywów Państwowych, Tomasz Rogala - prezes Polskiej Grupy Górniczej, Przemysław Kołodziejak - Wiceprezes Polskiej Grupy Energetycznej.

Konferencja odbędzie się 18 września, w godzinach 12.00 - 14.00, transmisja na profilu: https://www.facebook.com/slaskilad/.