Wiadomości

  • 17 września 2023
  • 18 września 2023
  • wyświetleń: 5993

Jeden dzień, dwa potrącenia młodych kobiet na hulajnogach elektrycznych

W piątek 15 września na tyskich ulicach doszło do dwóch potrąceń osób przemieszczających się na hulajnogach elektrycznych.

Potrącenie kobiety na hulajnodze przy rondzie Cassino - 15.09.2023
Potrącenie kobiety na hulajnodze przy rondzie Cassino - 15.09.2023 · fot. 112tychy.pl


Pierwsze zdarzenie miało miejsce około godziny 13:35 na ul. Jaśkowickiej przy rondzie Skałka. Tam doszło do potrącenia przez samochód osobowy 15-latki poruszającej się na hulajnodze elektrycznej. Za kierownicą samochodu siedziała 40-letnia kobieta. Na miejsce zdarzenia wezwany został zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Nastolatka w wyniku zdarzenia doznała lekkich obrażeń i została profilaktycznie przewieziona do szpitala na badania.

Zdarzenie na przejściu dla pieszych. Kierująca samochodem uderzyła w nastolatkę na hulajnodze - 15.09.2023
Potrącenie nastolatki na hulajnodze przy rondzie Skałka - 15.09.2023 · fot. 112tychy.pl


Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że sprawcą zdarzenia jest kierująca samochodem, która na przejeździe rowerowym uderzyła w nastolatkę. Działania na miejscu trwały ponad dwie godziny. Policjanci KMP Tychy prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie.

Do drugiego zdarzenia doszło około godziny 17:55 na ul. Dmowskiego przy rondzie Cassino. Potrącona przez samochód osobowy marki Fiat została 22-latka poruszająca się na hulajnodze elektrycznej. Za kierownicą auta siedziała 19-letnia kobieta.

Potrącenie kobiety na hulajnodze przy rondzie Cassino - 15.09.2023
Potrącenie kobiety na hulajnodze przy rondzie Cassino - 15.09.2023 · fot. 112tychy.pl


Na miejsce zdarzenia wezwane zostało pogotowie oraz policja. Przed przybyciem ratowników medycznych na miejsce z pomocą poszkodowanej pospieszyli świadkowie. Poszkodowana w wyniku zdarzenia 22-latka trafiła pod opiekę ratowników medycznych. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że sprawcą zdarzenia jest kierująca samochodem osobowym, która na przejeździe rowerowym uderzyła w kobietę poruszającą się na hulajnodze.

Na czas pracy służb pas do skrętu w prawo z ul. Dmowskiego w al. Jana Pawła II został zablokowany. Działania na miejscu trwały ponad dwie godziny. Policjanci KMP Tychy prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie.

ar / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.