Reklama

Wiadomości

  • 16 września 2023
  • 23 września 2023
  • wyświetleń: 1003

O hokeju dla najmłodszych z Henrykiem Gruthem - 15-lecie Tyskich Lwów

Za nami:

Kolejne spotkanie w Tyskiej Galerii Sportu to rozmowa z okazji jubileuszu młodzieżowych drużyn hokejowych, a gościem specjalnym będzie Henryk Gruth - słynny hokeista, wielokrotny reprezentant Polski, czterokrotny olimpijczyk, najlepszy sportowiec 50-lecia GKS-u Tychy. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 23 września o godz. 18.00.

Tyskie Lwy
Tyskie Lwy · fot. Muzeum Miejskie w Tychach


Tyskie Lwy to młodzieżowe drużyny hokejowe, grające w barwach MOSM Tychy w kategoriach wiekowych: Minihokej, Mikrusy, Żaki Młodsze, Żaki Starsze, Młodziki i Juniorzy Młodsi. 19 września 2008 roku odbyło się spotkanie założycielskie Grona Rodziców Sympatyków Tyskich Lwów. Po trzech sezonach aktywnego działania przyszedł czas na sformalizowanie prawne tej struktury. Po zebraniu założycielskim został złożony wniosek do KRS w Katowicach o rejestrację stowarzyszenia Tyskie Lwy.

Od samego początku stowarzyszenie konsekwentnie wspiera szkolenie i rozwój młodych hokeistów MOSM Tychy oraz ich szkoleniowców. Tyskie drużyny zwyciężały w wielu turniejach, wychowały świetnych zawodników, reprezentantów kraju. Wśród wychowanków Tyskich Lwów są m.in. obecni gracze GKS-u Tychy, mistrzowie Polski: Olaf Bizacki, Bartłomiej Jeziorski i Kamil Lewartowski.

Podczas spotkania kilka pokoleń wychowanków oraz trenerów i działaczy Tyskich Lwów będzie miało okazję do wspomnień. Dodatkową atrakcją będzie pokaz zdjęć i filmów.tyskie lwy

tyskie lwy

ar / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj