Wiadomości

  • 13 września 2023
  • 14 września 2023
  • wyświetleń: 658

Tysiące dla hospicjum. Biegacze dali radę!

Kilkanaście tysięcy złotych na tyskie hospicjum udało się zebrać przy okazji organizowanego w mieście Tyskiego Półmaratonu. To poważne wsparcie dla tej ważnej placówki!

Hospicjum Półmarton
fot. GFB/Społeczne Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Kaliksta I w Tycha


- Ponad 11 tysięcy złotych zostało uzbieranych do skarbon i terminali hospicyjnych oraz z cegiełek zakupionych przy zapisach - nie kryją wdzięczności przedstawiciele Społecznego Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Kaliksta I w Tychach, które miało swoje stoiska na Tyskim Półmaratonie organizowanym 3 września.

- Dziękujemy Stowarzyszeniu Promocji Lekkiej Atletyki Tychy, Tyskiemu Półmaratonowi, a także wszystkim Uczestnikom XI Tyskiego Półmaratonu za okazane wsparcie i wspólnie spędzony dobrze czas. Kręciliśmy z sercem watę cukrową, częstowaliśmy domowym ciastem, rozdawaliśmy "Szczęśliwe Cegiełki", ponieważ lubimy sprawiać radość. Na co dzień w Hospicjum obdarowujemy naszych Chorych uśmiechem, dobrym słowem, spacerem, spełniamy drobne, ale jakże ważne potrzeby i jest nam niezmiernie miło, kiedy po raz kolejny doświadczamy zrozumienia idei opieki hospicyjnej w czasie tego sportowego wydarzenia. Jesteście wszyscy Kochani! - podsumowali wolontariusze tyskiego hospicjum.

Podziękowania wpłynęły także na miejscowe firmy, które na poczet akcji przekazały darmowe vouchery.

Hospicjum w Tychach od początku działalności ma charakter opieki domowej, która od 2017 roku uzupełniona została o całodobową opiekę stacjonarną. Zespół Hospicyjny opiekuje się dorosłymi osobami nieuleczalnie chorymi w terminalnym stanie choroby nowotworowej. Zespół tworzą: lekarz, pielęgniarka, psycholog, masażysta, kapelan, wolontariusze. Personel sprawuje również opiekę nad rodzinami pacjentów oraz rodzinami i dziećmi w żałobie. Dla tych osób odbywają się spotkania terapeutyczne, okolicznościowe oraz integracyjne. W Stowarzyszeniu działa Grupa Wsparcia Dla Rodzin Osieroconych, Grupa Wsparcia Dla Dzieci Osieroconych oraz Hospicyjna Grupa Modlitewna.

raz / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.