Reklama

Wiadomości

  • 12 września 2023
  • 15 września 2023
  • wyświetleń: 1657

[FOTO] Pierwsze Urodziny Sklepu Społecznego w Tyskich Halach Targowych

Pierwsze urodziny sklepu społecznego "Spichlerz" w Tychach świętowaliśmy w piątek, 15 września. Zobaczcie zdjęcia!

Pierwsze Urodziny Sklepu Społecznego w Tyskich Halach Targowych - 15.09.2023 · fot. Piotr Podsiadły / UM Tychy


Tego dnia, tak jak w każdą sobotę, z przygotowanych promocji i wyjątkowych ofert mieszkańcy mogli korzystać bez jakichkolwiek skierowań! Na uczestników wydarzenia czekały: tort urodzinowy, kawa, herbata i poczęstunek w stylu zero waste.

W wydarzeniu udział wzięli m.in. Maciej Gramatyka Zastępca Prezydenta Miasta Tychy oraz radne Barbara Konieczna - Przewodnicząca Rady Miasta Tychy i Karolina Chemicz-Pałys - Radna Miasta Tychy "Zielone Tychy", dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - Iwona Rogalska, prezes Zarządu spółki Śródmieście - Katarzyna Ptak oraz pracownicy Urzędu Miasta oraz Fundacja Wolne miejsce.

- Cieszę się, że ten sklep jest nie tylko miejscem, w którym klienci, którzy potrzebują wsparcia robią zakupy, ale także spotykają się przy kawie czy herbacie i rozmawiają ze sobą. Kontakt z drugim człowiekiem jest również bardzo ważny, a państwa obecność tutaj pokazuje, że takie miejsca są potrzebne - mówił Maciej Gramatyka - Zastępca Prezydenta Miasta Tychy.

Przypomnijmy: sklep społeczny znajduje się na 1 piętrze w Tyskich Halach Targowych przy al. Józefa Piłsudskiego 8. To miejsce, gdzie można kupić pełnowartościowe produkty, często z krótkim terminem ważności, w cenach niższych niż w innych sklepach.

Sklep jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 do 16.00, a w soboty od 9.00 do 13.00. Można w nim kupić w atrakcyjnych cenach artykuły spożywcze, środki higieny osobistej oraz środki czystości.

Każdy, kto znalazł się w trudnej sytuacji życiowej, a jego dochód nie przekracza kwoty 2100 zł dla osoby samotnie gospodarującej, powinien skontaktować się telefonicznie bądź osobiście z najbliższym punktem terenowym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, w którym pracownik socjalny zweryfikuje możliwość zakwalifikowania się do korzystania ze sklepu społecznego.

Szczegółowe zasady działania sklepu społecznego przybliżamy w artykuleW Tyskich Halach Targowych działa sklep społeczny "Spichlerz".

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.