Wiadomości

  • 12 września 2023
  • 17 września 2023
  • wyświetleń: 2274

Chleb zabija ptaki! W Tychach stanęły urządzenia na ptasie jedzenie

Karmienie ptaków może być przyjemne. Jeśli jednak podajemy im nieodpowiednią karmę, możemy przyczynić się do ich śmierci. Dlatego w Tychach zamontowano specjalne urządzenia z odpowiednim, ptasim jedzonkiem.

Karma dla ptaków
fot. fot. Piotr Podsiadły//FB/Tyski Zakład Usług Komunalnych w Tychach


W tyskich parkach zamontowano trzy urządzenia do dystrybucji pokarmu dla ptaków. Znajdują się one w parku Suble I i Suble II oraz w Parku Północnym.

Inicjatorkami akcji są Barbara Konieczna - Przewodnicząca Rady Miasta Tychy oraz Karolina Chemicz-Pałys - Radna Miasta Tychy "Zielone Tychy". A same urządzenia nie pojawiły się w mieście przypadkowo...

- W ubiegłych latach zdarzyło się w naszym mieście wiele sytuacje, w których nierozsądne dokarmianie ptaków przez człowieka chlebem doprowadziło do ich chorób, a nawet śmierci. Teraz dzięki specjalnej mieszance ptaki otrzymają odpowiedni i pełnowartościowy pokarm. Należy jednak pamiętać, aby karmę rozrzucać na brzegu, a nie do wody. Dzięki temu zapobiegnie zaburzeniom ekosystemu wodnego - zaznaczają tyskie radne.

Jak informuje Tyski Zakład Usług Komunalnych, karma zawiera pożywną mieszankę ziaren i zbóż, takich jak owies, pszenicę, kukurydzę, słonecznik, proso, kardi, peluszkę czy dari. Oprócz zdrowego pożywienia dla ptaków na urządzeniu znajdują się informacje oraz ciekawostki na temat ptaków, a także jakie gatunki możemy spotkać i nakarmić.

Karmę można kupić za symboliczne 2 złote za pomocą obrotowego wrzutnika do monet. Uzbierana kwota przeznaczana będzie na uzupełnianie karmy oraz naprawę i serwis urządzenia.

raz / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.