Wiadomości

  • 18 września 2023
  • wyświetleń: 1586

Kierownicy w Tychach nie zarobią 20 tysięcy złotych

Do tej pory nawet 20 tysięcy złotych mogli zarabiać kierownicy tyskich instytucji. Prezydent miasta zmienił swoje wcześniejsze rozporządzenie.

pieniądze, kasa, banknoty
fot. pless.pl


Ile mogą zarabiać - przykładowo - dyrektorzy instytucji, których działalność jest opłaca z budżetu miasta - tzw. jednostek budżetowych?

"Ustalam maksymalne miesięczne wynagrodzenie dla kierowników i zastępców kierowników jednostek budżetowych, zakładów budżetowych w kwocie 20.000 złotych" - można przeczytać w rozporządzeniu prezydenta Tychów Andrzeja Dziuby z grudnia 2022 roku.

To już jednak przeszłość. Tak duże kwoty na konto kierowników już na pewno nie będą wpływały, a przynajmniej nie z kieszeni tyskich podatników. Otóż 1 września prezydent opublikował kolejne rozrządzenie w tej sprawie, które zmienia poprzednie. Teraz maksymalny poziom wynagrodzenia zasadniczego kierowników i zastępców kierowników jednostek budżetowych wynosi 12.000 złotych.

raz / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.