Wiadomości

  • 8 września 2023
  • wyświetleń: 2490

[ZDJĘCIA] Nowe mieszkanie bez barier architektonicznych w miejskich zasobach

Kiedyś bar i sklep muzyczny, dzisiaj lokal mieszkalny i teren zagospodarowany zielenią oraz elementami małej architektury. Tak zmieniła się okolica przy al. Bielskiej 24-28 i ul. Bukowej 18-20.

Nowe mieszkanie bez barier architektonicznych w miejskich zasobach - 09.2023 · fot. UM Tychy


Pusty od kilku lat lokal Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Tychach przekształcił na mieszkanie bez barier architektonicznych, które zostanie przeznaczone na najem dla osób z dysfunkcjami ruchowymi. W lokalu przebudowane zostały ściany wewnętrzne wraz z robotami tynkarskimi i malowaniem, wymienione zostały instalacje: elektryczna, wodno-kanalizacyjna i centralnego ogrzewania, okna i drzwi, zamontowano urządzenia sanitarne oraz kuchenne. Mieszkanie jest gotowe do zamieszkania.

Z okien mieszkania widać nowe zagospodarowanie terenu. Odbetonowany plac zachwyca swoim wyglądem. Wykonano nowe chodniki z pochylnią dla wózków, rowerów i hulajnóg, nasadzenia roślin oraz zamontowano elementy małej architektury. Koszt inwestycji wyniósł około 530 tysięcy zł, w tym dofinansowanie to około 130 tysięcy zł.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.