Wiadomości

  • 8 września 2023
  • 12 września 2023
  • wyświetleń: 4141

Wiemy, ile przeciętnie zarabiają mieszkańcy Tychów

Nie jest źle, ale mogłoby by być lepiej. Wiemy, ile średnio zarabiają tyszanie - lepiej niż mieszkańcy sąsiednich miejscowości, ale gorzej, niż w stolicy województwa.

pieniądze, kasa, dofinansowanie, dotacja, wypłata
Ile przeciętnie zarabiają mieszkańcy Tychów? · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Portal Polska w Liczbach opublikował ranking miast z największym przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniem brutto w Polsce (W oparciu o dane GUS dla powiatów z 2022 roku). Wynika z niego, że najwięcej zarabiają mieszkańcy Lubina (przeciętnie 11362 złote), Ściniawy (przeciętnie 11362 złote) oraz Łęcznej (8544 złote).

- Ranking przedstawia zestawienie miast porównanych pod kątem przeciętnego wynagrodzenia. Wynik uzyskiwany przez Główny Urząd Statystyczny to stosunek sumy wynagrodzeń brutto, wypłacanych w firmach zatrudniających więcej niż 9 osób, do liczby osób pracujących. W statystykach uwzględnia się wyłącznie pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. Płace osób wykonujących obowiązki na podstawie umów cywilnoprawnych nie są brane pod uwagę. Dane o przeciętnych wynagrodzeniach podawane są w ujęciu brutto, czyli razem z podatkiem dochodowym PIT oraz składkami na obowiązkowe ubezpieczenie emerytalne, rentowe i chorobowe - wyjaśniają autorzy rankingu.

Wedle zestawienia, przeciętne wynagrodzenie w Tychach wynosi 6 237 złotych. To lepiej, niż za miedzą - wynagrodzenie u sąsiadów wynosi odpowiednio: Mikołów: 5 958 zł; Lędziny, Bieruń: 5 621 zł; Pszczyna: 5 980 zł.

Więcej niż w Tychach zarabia się natomiast w Katowicach - 8 017 złotych.

raz / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.