Wiadomości

  • 6 września 2023
  • 10 września 2023
  • wyświetleń: 8968

Sprawcy napadu na sklep w Tychach zatrzymani! Jeden z nich oddał strzały w powietrze

Policjanci z Wydziału Kryminalnego tyskiej komendy zatrzymali dwóch mieszkańców Tychów w wieku 24 i 30 lat, podejrzanych o rozbój z użyciem przedmiotu przypominającego broń.

Sprawcy napadu na sklep przy ul. Starokościelnej w Tychach - 09.2023 · fot. KMP Tychy


Do rozboju doszło późnym wieczorem w jednym ze sklepów przy ulicy Starokościelnej w Tychach. Zamaskowany mężczyzna, po wejściu do środka, oddał strzał w powietrze z przedmiotu przypominającego broń palną, podszedł do kasjerki, odepchnął ją i zażądał pieniędzy. Ekspedientka spełniła żądanie napastnika, wydając mu pieniądze z kasy. Podczas opuszczania sklepu sprawca oddał jeszcze kilka strzałów w powietrze.

Po zgłoszeniu zdarzenia, na miejscu pojawiły się policyjne patrole wraz z ekipą dochodzeniowo-śledczą, którzy prowadziły czynności pod nadzorem Prokuratory Rejonowej w Tychach. Po analizie zapisu z kamer Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem, śledczy ustalili sprawcę napadu oraz jego znajomego, który mu w tym pomagał, stojąc na czatach. Policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili miejsca pobytu obu mężczyzn i już kilka godzin po napadzie zatrzymali ich.

Łupem przestępców padło 2000 złotych. Mundurowi odzyskali część skradzionych pieniędzy. Mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju i na wniosek prokuratora, decyzją sądu, najbliższe miesiące spędzą w areszcie.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.