Reklama

Wiadomości

  • 7 września 2023
  • 10 września 2023
  • wyświetleń: 1659

Źle zaparkowane auta utrudniają dojazd śmieciarek. Master robi z tym porządek

Spółka Master - Odpady i Energia prowadzi akcję informacyjną pn. „Łatwy dojazd - czysta okolica”, związaną z nieprawidłowym parkowaniem samochodów osobowych, które utrudniają dojazd śmieciarek m.in. do altan śmietnikowych.

Nieprawidłowo zaparkowane samochody utrudniają dojazd śmieciarek
Nieprawidłowo zaparkowane samochody utrudniają dojazd śmieciarek · fot. Master - odpady i energia


Nieprawidłowo zaparkowane samochody przy altanach śmietnikowych to spory problem dla pracowników firm wywozowych odbierających odpady - szczególnie z budynków wielorodzinnych. Często zdarza się, że niektórzy mieszkańcy zastawiają samochodami dojazd do pojemników i altan pomimo ustawionych zakazów parkowania. Pracownicy firm wywozowych muszą w takiej sytuacji sami przeciągnąć ciężkie pojemniki z odpadami do znacznie oddalonej śmieciarki. Pomimo wielu akcji informujących o tym problemie, pracownicy firm wywozowych odbierających odpady komunalne nadal zmagają się z trudnościami.

Nieprawidłowo zaparkowane samochody utrudniają dojazd śmieciarek
Nieprawidłowo zaparkowane samochody utrudniają dojazd śmieciarek · fot. Master - odpady i energia


W ramach ostatniej kampanii firmy Master została wydana ulotka informacyjna w dwóch wersjach:

  • WERSJA nr 1 - przekazana kierowcom samochodów odbierających odpady w celu zamieszczania za wycieraczkami samochodów osobowych w przypadku stwierdzenia nieprawidłowego parkowania.
  • WERSJA nr 2 - przesłana do Spółdzielni Mieszkaniowych, w celu oznakowania altan śmietnikowych, w miejscach widocznych dla osób parkujących samochody osobowe.


Akcja informacyjna pn. „Łatwy dojazd - czysta okolica” została zaakceptowana przez Wydział Komunalny Ochrony Środowiska i Rolnictwa Referat Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta Tychy, jak również tyskie Spółdzielnie Mieszkaniowe.

- Zwracamy się z prośbą do mieszkańców miasta Tychy dotyczącą właściwego parkowania samochodów osobowych. Niewątpliwie ułatwi to samochodom specjalistycznym typu śmieciarka dojazd do altan śmietnikowych zlokalizowanych na terenie spółdzielni i tym samym możliwy będzie odbiór odpadów zgromadzonych w miejscu do tego wskazanym - mówią pracownicy firmy Master.

„Łatwy dojazd - czysta okolica” - akcja informacyjna

ar / tychy.info

źródło: Master

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.