Reklama

Wiadomości

  • 5 września 2023
  • wyświetleń: 1183

Zatrzymał auto i wyjął kluczyki. Pijany kierowca wyeliminowany z ruchu przez świadka

Policjanci z Tychów zatrzymali 31-latka, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Wzorową postawą wykazał się świadek. Mężczyzna zatrzymał pojazd i wyciągnął kluczyki z samochodu, a następnie powiadomił mundurowych.

Pijany, alkohol, alkomat, policja, kontrola
Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


W niedzielę 3 września przed godziną 15.00 dyżurny tyskiej policji otrzymali zgłoszenie dotyczące kierującego pojazdem marki Hyundai, którego styl jazdy wskazywał, że może kierować pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka.

Zgłaszający podróżował wraz ze swoją partnerką ulicą Mikołowską. Gdy pijany kierowca zjeżdżał z głównej ulicy, postanowił wykorzystać ten moment i zajechał mu drogę. Następnie wyciągnął klucze ze stacyjki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Niezwłocznie powiadomił mundurowych, a po ich przybyciu jego przypuszczenia potwierdziły się.

Badanie wykazało w organizmie kierowcy Hyundaya ponad 0,5 promila alkoholu. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozić mu może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Słowa uznania policjanci kierują do świadka za zdecydowane działanie i wzorową postawę. Ponownie apelują do wszystkich osób, które są świadkami przestępstw, by nie pozostawali obojętni wobec takich czynów i informowali o tym policję w myśl kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz”.

- Współpraca z policjantami i szybka informacja jest bardzo istotna w celu zatrzymania sprawcy. Dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w mieście - mówią tyscy mundurowi.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.