Reklama

Wiadomości

  • 3 września 2023
  • 4 września 2023
  • wyświetleń: 1099

Nowy rok szkolny, nowe rozkłady jazdy. Ponad 30 zmian w różnych obszarach

Ponad 30 linii autobusowych i 5 linii tramwajowych obejmą zmiany, które ZTM wprowadza już 4 września, m.in. w Sosnowcu, Gliwicach i w Tychach. Ponadto od poniedziałku autobusy, tramwaje i trolejbusy zaczną kursować zgodnie ze szkolnymi rozkładami jazdy, ułatwiając dojazd na lekcje i z lekcji.

Zmiany na południu regionuMikołów, Tychy, Bieruń, Orzesze, Imielin - to miasta, gdzie kursują linie, które od poniedziałku będą jeździć o innych porach niż zazwyczaj. Część kursów zostanie przyspieszona, część realizowana nieco później. Mowa o liniach K, L, 65, 655 i M108. Jednak ze względu na rok szkolny i sprawny dojazd uczniów do placówek edukacyjnych uruchomione zostaną dodatkowe kursy linii: Sz2 o 6:26 w relacji Wygorzele Zimowa - Urbanowice Pogodna Szkoła i Sz3 o 6:38 z przystanku Urbanowice Przejazd do Urbanowice Pogodna Szkoła.

Zmiany na Zagłębiu - nowe nazwy przystanków i rozkłady jazdyPo przebudowie, w ciągu ulicy Małachowskiego w Sosnowcu znowu pojawią się tramwaje. Dla Pasażerów korzystających z linii tramwajowych 15, 21, 22 przygotowane zostały nowe rozkłady jazdy. Przejazdy skoordynowane będą w taki sposób, by móc swobodnie przesiadać się i korzystać z innych połączeń. Zmiany obejmą również tramwaje nr 24, które kursować będą z Milowic na Konstantynów m.in. przez przystanki Sosnowiec Małachowskiego, Sosnowiec Aleja Zwycięstwa. Inaczej będzie jeździć także linia tramwajowa 27, która połączy Kazimierz Górniczy z przystankiem Pogoń Akademiki, a w niektórych kursach docierać będzie do Osiedla Zamkowego w Będzinie.

Optymalizacja rozkładów jazdy obejmie także połączenia w Dąbrowie Górniczej. Zmniejszy się liczba kursów linii 612, 603 i 606, jednak dwie ostatnie linie będą docierać dalej - aż do przystanku Gołonóg Osiedle. Zmiany obejmą także linie 40 i 817.

Istotne są również modyfikacje związane z uchwałą Rady Miasta Czeladź dotyczącą nazw przystanków. Od poniedziałku przystanek Czeladź Os. Musiała nazywać się będzie Czeladź Muzeum, Czeladź Saturn zmieni nazwę na Czeladź Kopalnia Saturn, a Czeladź Stacja Pomp nż na Czeladź Wylewy nż. Ponadto Pasażerowie będą mogli korzystać z nowego przystanku Czeladź Policja 01 zlokalizowanego na ulicy Staszica przed zjazdem w ulicę Mysłowicką.

Sprawniej w dzielnicach GliwicDzięki optymalizacji rozkładów jazdy łatwiej będzie można podróżować w Starych Gliwicach, Wojska Polskiego i w Brzezince. Przez zmniejszenie liczby kursów m.in. linii 259 w godzinach porannych w dni wolne od pracy, wydłużona do Sośnicy zostanie trasa przebiegająca aktualnie w relacji Stare Gliwice Einsteina - Gliwice Zajezdnia. - Co ważne, pojawi się dodatkowa możliwość powrotu z pracy z Podstrefy Gliwickiej KSSE po godz. 14:00, dzięki dodatkowym kursom linii 924. Zmiany obejmą również linię M106. Godziny odjazdów zostaną dostosowane tak, by sprawnie można było przesiadać się i kontynuować podróż w Rudzińcu. Wybrane kursy tej M-ki zostaną skrócone do relacji Gliwice CP-Brzezinka Park Logistyczny, ale w zamian będą realizowane częściej. Godziny odjazdów zostaną zmienione także w kursach linii 57, 187, 280, 287, 692, 693, 699 i 702 - mówi Klaudia Matuszna, zastępca rzecznika prasowego ZTM.

- 4 września, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, kursy większości linii w całej sieci ZTM będą realizowane częściej. To dzięki powrotowi „szkolnych” rozkładów jazdy, które dostosowywane są m.in. do potrzeb uczniów. Zachęcamy Pasażerów do zapoznania się z rozkładami jazdy oraz ze szczegółowym komunikatem, który można znaleźć na naszej stronie http://www.rj.metropoliaztm.pl. Całą dobę, siedem dni w tygodniu pomocą w zaplanowaniu podróży służą również konsultanci na infolinii działającej pod numerem 800 16 30 30 - dodaje Matuszna.

BM / tychy.info

źródło: ZTM

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.