Reklama

Wiadomości

  • 2 września 2023
  • wyświetleń: 1026

Pasażer auta biorącego udział w kolizji trafił do aresztu. Był poszukiwany

Policjanci łaziskiego komisariatu zatrzymali poszukiwanego przez sąd 49-latka z Tychów. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów w trakcie kolizji samochodów na jednym ze skrzyżowań przy krajowej "wiślance", gdzie był pasażerem jednego z nich. Najbliższe miesiące tyszanin spędzi w areszcie.

28 sierpnia przed godziną 23.00 dyżurny mikołowskiej komendy odebrał zgłoszenie o zderzeniu się samochodów na łaziskim odcinku DK 81. Okazało się, że kierująca oplem 19-latka, jadąc w kierunku centrum miasta, nie zastosowała się do sygnalizacji świetlnej i doprowadziła do kolizji z prawidłowo jadącym w stronę Wisły citroenem. Kierowcy byli trzeźwi i żaden z uczestników zdarzenia nie doznał obrażeń.

W trakcie legitymowania wyszło na jaw, że pasażer busa jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Tychach. 49-latek, który miał na swoim koncie przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, został zatrzymany, a następnego dnia trafił do jednego ze śląskich aresztów, gdzie spędzi najbliższe 4 miesiące.

BM / tychy.info

źródło: KPP Mikołów

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.