Reklama

Wiadomości

  • 31 sierpnia 2023
  • 3 września 2023
  • wyświetleń: 996

Zabierz dziecko na operę. AUKSO w sali koncertowej Mediateki

Za nami:

W niedzielę, 3 września w sali koncertowej Mediateki nastąpi rozpoczęcie nowego sezonu koncertowego AUKSO Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy. Będzie to także prolog festiwalu AUKSODRONE - specjalnie dla dzieci i rodziców AUKSO przygotowało operę "Album rodzinny” autorstwa Jerzego Kornowicza do tekstów Michała Rusinka.

Jerzy Kornowicz
Jerzy Kornowicz · fot. http://www.aukso.pl


- Postanowiłem na kilka tygodni zdziecinnieć i napisać wierszyki oparte dość swobodnie na życiorysach członków mojej rodziny” - tak Michał Rusinek wyjaśniał okoliczności powstania libretta tej opery (czy może musicalu) dla najmłodszych melomanów. - Wydaje mi się, że mam przodków dość zwyczajnych. Ale i jestem przekonany, że nawet na bardzo zwyczajną rodzinę można spojrzeć z niezwyczajnej perspektywy: w każdym z nas tkwi jakieś dziwactwo, każdy z nas ma w życiorysie jakąś przygodę, o każdym można opowiedzieć jakąś anegdotę.

We wspólnym wertowaniu „Albumu rodzinnego” pisarzowi towarzyszy kompozytor Jerzy Kornowicz. To również znakomity pianista-improwizator, pedagog i animator kultury, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”. Słowem: nad wyraz poważny człowiek. Na szczęście nie zapomniał o wypełnionym śmiechem i zabawą dzieciństwie. - To czas, kiedy przebywamy w kilku światach naraz - pewnie najmniej w tym realnym, bo nie mamy o nim pojęcia - mówi kompozytor „Albumu rodzinnego”. Warto również dodać, że dzieciństwo to czas, kiedy wyobraźnia pracuje na pełnych obrotach - i adekwatnie inspirującą muzykę stworzył Jerzy Kornowicz.

W niedzielnym spektaklu wystąpią: Ewa Biegas - sopran, Jan Jakub Monowid - kontratenor oraz AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia.

Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 lat. Czas trwania 60 minut. Rozpoczęcie wydarzenia o godz. 12.00.

Więcej informacji na stronie AUKSO.

BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.