Reklama

Wiadomości

  • 28 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 1386

Recydywista w rękach policjantów. Wpadł podczas kolejnej kradzieży

Policjanci z Wydziału Do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Tyskiej Komendy zatrzymali 41-letniego mieszkańca Tychów, który był podejrzewany o szereg kradzieży oraz zniszczenie mienia na terytorium Tychów oraz Sopotu. Mężczyzna został ujęty na kradzieży sklepowej w jednym z tyskich sklepów, ale na koncie miał już wcześniejsze przestępstwa. Ponadto sprawca działał w warunkach tak zwanej recydywy, za co grozi mu większy wyrok.

8 sierpnia policjanci Komendy Miejskiej Policji w Tychach zostali wezwani do jednego ze sklepu na terenie miasta na interwencję dotycząca kradzieży sklepowej. Jej sprawcą był 41-letni mieszkaniec miasta Tychy. Podczas czynności okazało się, że mężczyzna może mieć związek z innymi zdarzeniami zaistniałymi na terenie miasta i nie tylko.

Po doprowadzeniu i zatrzymaniu go w Komendzie Miejskiej Policji w Tychach, policjanci z Wydziału Do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu przedstawili mężczyźnie 9 zarzutów karnych, między innymi za kradzieże oraz zniszczenie mienia na terenie miasta Tychy oraz za kradzież pieniędzy i odzieży dokonane na terenie miasta Sopot. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów, a ponadto popełnił je w warunkach tak zwanej recydywy. 41-letni mieszkaniec miasta był już wcześniej karany za powyższe przestępstwa, a ponadto miał orzeczony środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, na który się nie stawiał.

Z uwagi na powyższe na wniosek Prokuratora decyzją Sadu Rejonowego w Tychach wobec mężczyzny został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.