Reklama

Wiadomości

  • 25 sierpnia 2023
  • 28 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 1785

Tyszanin przebiegł Główny Szlak Beskidzki dla małego Krystiana z guzem mózgu

Jakub Orłów w czwartek 24 sierpnia zakończył GSB 500 km Run Project 2023. Kilkudniowy bieg Głównym Szlakiem Beskidzkim zorganizował, by zebrać środki na ratowanie chorego Krystianka. 500 kilometrów pokonał w 136 godzin i 57 minut.

Tyszanin przebiegł Główny Szlak Beskidzki dla chorego Krystianka - 08.2023
Tyszanin przebiegł Główny Szlak Beskidzki dla chorego Krystianka - 08.2023 · fot. archiwum prywatne


Celem zbiórki i biegu jest wsparcie w leczeniu i rehabilitacji kilkuletniego Krystiana Pudełko, u którego w ubiegłym roku zdiagnozowano guza mózgu. Kuba Orłów wystartował 19 sierpnia, a bieg najdłuższym górskim szlakiem w Polsce ukończył 24 sierpnia późnym wieczorem.

Film z powitania na mecie:

Loading...


Historia KrystiankaW lipcu ubiegłego roku u Krystiana zdiagnozowano guza mózgu o wymiarach 5cm *3 cm *5 cm, - to tzw. rdzeniak zarodkowy o IV stopniu złośliwości. Wykonano mu kraniotomię podpotyliczną z resekcją guza. Dwa tygodnie po tym, Krystian po raz drugi trafił na stół operacyjny - niezbędna była plastyka opony twardej wraz z rewizją rany pooperacyjnej z powodu rozszczelnienia opony i wycieku płynu mózgowo - rdzeniowego.

Krystian Pudełko
Krystian Pudełko · fot. archiwum rodzinne


Do tej pory nasz bohater przeszedł 4 kilkudniowe cykle chemioterapii, 33 cykle radioterapii osi mózgowo-rdzeniowej w znieczuleniu ogólnym oraz 4 cykle chemioterapii podtrzymującej. Przed nim jeszcze 4 cykle. To około 7 miesięcy leczenia. Organizm Krystiana jest już bardzo osłabiony. Został poddany jednemu z najbardziej toksycznych protokołów leczenia. Pomimo tego, jak bardzo doświadcza go życie, dzielnie o nie walczy. Po zakończeniu leczenia onkologicznego, Krystiana czeka długa rehabilitacja.

- Chcemy, aby Jego jakość życia była na możliwie, jak najwyższym poziomie. Zrobimy wszystko, aby wrócił do sprawności sprzed choroby. Jeżeli ktoś jest w stanie nam w tym pomóc, to prosimy o wsparcie zrzutki - mówią rodzice Krystianka.

Dzięki internetowej zbiórce udało się zgromadzić ponad połowę z 50 tysięcy złotych. Pomagać można jeszcze przez kilka dni.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.