Wiadomości

  • 22 sierpnia 2023
  • 25 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 1249

W tym roku odnowiono i wybudowano około 300 miejsc parkingowych

W mieście powstają nowe miejsca do parkowania oraz remontowane są istniejące parkingi. Łącznie, od początku roku, odnowiono i wybudowano około 300 miejsc dla pojazdów.

parking, znak
fot. Maria Janosz


Na zupełnie nowych miejscach można postawić samochód m.in. przy ul. Bocheńskiego (8 miejsc po stronnie Andromedy), a dodatkowe 3 stanowiska powstają też przy ul. Zaręby. Wcześniej zakończyły się prace przy ulicach: Reymonta numery od 62 do 65 (18 miejsc), Uczniowskiej (22 miejsca) i Piłsudskiego nr od 100 do 116 (9 szt.) Wszystkie, wymienione zadania sfinansowane zostały z środków Budżetu Obywatelskiego.

Z jednej strony miasto, w którym regularnie przybywa samochodów potrzebuje nowych parkingów, z drugiej, nie chcemy dopuścić do tego, żeby każdy wolny fragment zielonego terenu, zamienić w betonowy lub asfaltowy plac. Wypracowanie kompromisu w tym wypadku nie jest rzeczą łatwą ale wszędzie tam, gdzie jest to możliwe stawiamy przede wszystkim na rozwiązania ekologiczne. Obecnie większość nowych miejsc parkingowych budujemy w technologii, która w danym miejscu umożliwia szybkie odprowadzenie wód opadowych. W tym celu stosujemy m.in. kostkę typu aquaton.

Arkadiusz Bąkdyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach


Przypomnijmy, kilka tygodni temu zakończył się remont parkingu przy ulicach Armii Krajowej i Sikorskiego (około 150 miejsc), gdzie ułożona została nowa nawierzchnia na odcinku od skrzyżowania ulic Tetmajera i Armii Krajowej, do skrzyżowania ulic Tetmajera i Prostej. W trakcie budowy są też dwa parkingi przy ul. Nałkowskiej. Mieszkańcy tej części miasta, łącznie, zyskają 74 nowe miejsca do parkowania.

BM / tychy.info

źródło: MZUiM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.