Reklama

Wiadomości

  • 20 sierpnia 2023
  • 25 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 891

[WIDEO] Tańcz(my) - trzeci singiel duetu Chłodno zapowiadający debiutancki album

W sierpniu ukazał się trzeci singiel zapowiadający debiutancki album duetu Chłodno, który ukaże się wiosną 2024 roku! Posłuchajcie!Chłodno to duet dwojga przyjaciół ze Śląska, Julki oraz Szymona, który powstał we wrześniu 2019 roku. W swoich utworach łączą nostalgiczne ciepło letnich wieczorów wraz z melancholijnym wydźwiękiem jesieni. Dwie różne perspektywy, dwie różne dusze, ale w ich muzyce łączą się w jedno.

- Kiedy myślimy o naszych utworach, najczęstsze obrazy, które pojawiają nam się w głowie to wschody i zachody słońca oraz letnie chłodne wieczory - mówią artyści.

Muzyka, którą tworzą to połączenie akustycznych brzmień z elektroniką, która jest nastrojowa i bardziej skłania do rozmarzenia się, niż do tańca. Choć z pewnością nie można mówić jeszcze o ostatecznej wersji Chłodno. Teksty piszą razem. Linie wokalne są uwodząco piękne, charyzmatyczne i lepsze tam, gdzie emocje są skierowane do drugiej osoby. W osobistych tekstach Chłodno zawsze zostaje miejsce na niedopowiedzenie.

Na swoim koncie mają wydaną płytę̨EP "Chłodno". Samodzielnie zorganizowali kilka tras koncertowych - w ponad 50 miastach. Zagrali na takich wydarzeniach jak Sofar Sounds, Festiwal Lato na Fortach, Festiwal Fama, Juwenalia Krakowskie czy Yass Week Festival. Chłodno zostało również twarzą kampanii firmy Martens "#toughertogether" w 2022 roku. Chłodno zostało również częścią projektu wschodzących artystów polskiej sceny muzycznej "My Name Is New" wytwórni Kayax.

Jaka będzie płyta Chłodno - "Ciepło"?Jak podkreślają muzycy, na pewno jest ogromną przemianą i ewolucją muzyki, którą dotychczas grali. To nie tylko ich przemiana muzyczna, ale również wewnętrzna, duchowa, emocjonalnie głęboka. To manifest ich dojrzałości, która wciąż idzie do przodu.

Duet Chłodno - Julia Zastryżna i Szymon Pałyz
Duet Chłodno - Julia Zastryżna i Szymon Pałyz · fot. materiały prasowe


- Płyta przechodziła dość długą drogę i nawet cieszymy się, że trochę dłużej (z przyczyn różnych) poleżała w "szufladzie". To płyta, w której odkrywamy całych siebie, ubranych w nowości, odważne próby poszukiwania brzmienia, sensu i ciepła, które zawsze w nas grało. To płyta, która pokazuje, że warto czekać i nigdy się nie poddawać, ponieważ nigdy nie wiemy, jak blisko celu jesteśmy. To płyta, która jest odzwierciedleniem całej naszej dotychczasowej działalności i sprawia, że sami mamy ciarki na plecach, kiedy jej słuchamy. To płyta, którą dopieszczaliśmy od samego początku naszej działalności i historia, która z ostatnim utworem dopiero się zaczyna, zamiast kończyć - mówią Julia Zastryżna i Szymon Pałyz.

O czym jest singiel "Tańcz(my)"?Jest to bardzo enigmatyczny obraz... intymnej relacji. Wartość tego utworu jest ukryta w tańcu dwóch dusz. Wiemy, że to nasz bliźniaczy płomień, że to właśnie tej osoby chcemy. To uchwycenie najgorętszych momentów w ujęciu całej historii, ale również całej historii dwojga kochających się ludzi. To nie tylko chwile dobre, przyjemne, romantyczne, intymne, ale również te, które są niesamowicie pokręcone, trudne, wymagające czasu i pracy.

Jak mówią twórcy, widzimy w tym obrazie ujęcie najgorętszych chwil w ich wspólnej historii, splątanych taneczną pasją. Tańcz(my) przypomina o tym, że prawdziwa miłość to ciągły taniec pełen zaangażowania, podobnie jak para tańcząca na scenie - z pełnym oddaniem, wbrew wszelkim trudnościom, wiedząc, że dla tej jedynej miłości warto poświęcić wszystko.

Utworu posłuchacie w popularnych streamingowych: https://agoramuzyka.ffm.to/Tanczmy

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.