Wiadomości
- 17 sierpnia 2023
- 20 sierpnia 2023
- wyświetleń: 3820
Andrzej Dziuba startuje do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej
Dziś w Warszawie opozycja podpisała i przedstawiła tzw. "pakt senacki", czyli wspólną listę kandydatów w wyborach do sejmu i senatu, które odbędą się 15 października. Wśród osób kandydujących na stanowisko senatora znalazł się Andrzej Dziuba - Prezydent Tychów, który wystartuje w wyborach jako reprezentant „Ruchu Samorządowego Tak Dla Polski”.

Drodzy mieszkańcy Tychów,
moje nazwisko pojawiło się dziś na liście kandydatów do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej z tzw. „Paktu senackiego” czyli list opozycji demokratycznej. Będę jednym z reprezentantów „Ruchu Samorządowego Tak Dla Polski”.
Podjęcie decyzji o starcie w wyborach nie było dla mnie łatwe. W lipcu minęły 23 lata odkąd zostałem wybrany Prezydentem Tychów. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji do działania oraz poparciu społecznemu, na które przez te wszystkie lata mogłem z Państwa strony liczyć, z miasta z ponad 13 % bezrobociem i budżetem wynoszącym ok. 180 milionów złotych Tychy stały się prężnie rozwijającym się miastem z ponad miliardowym budżetem i bezrobociem na poziomie poniżej 2 %.
Na przestrzeni tych lat zrealizowaliśmy tysiące projektów czy inwestycji. Nie sposób zliczyć wszystkich, ale mam poczucie, że WSPÓLNIE osiągnęliśmy coś, co jeszcze 30 czy nawet 20 lat temu wydawało się niemożliwym - stworzyliśmy dynamicznie rozwijające się nowoczesne miasto i silną tyską wspólnotę mieszkańców, która tutaj żyje, pracuje, spędza wolny czas. Jestem Wam za to ogromnie wdzięczny i dumny z naszych osiągnięć.
Dziś jednak samorządy w naszym kraju stoją przed nowymi wyzwaniami. Obserwujemy z każdym rokiem ograniczenie naszych kompetencji, systemowe i systematyczne niszczenie samorządów prowadzone poprzez określoną politykę finansową rządu. To samorządy zmieniły Polskę i o dalszy rozwój silnych i niezależnych samorządów musimy walczyć.
Dlatego liczę, na Państwa zrozumienie mojej decyzji i wsparcie w tym ważnym nie tylko dla mnie, ale całej naszej wspólnoty momencie. Zapewniam, że dalej bacznie będę śledził dalszy rozwój Tychów, bo przyszłość naszego miasta jest dla mnie bardzo ważna. Przez lata mojej pracy w urzędzie nigdy nie zarządzałem jednoosobowo. Jeśli uda mi się zdobyć mandat Senatora RP w mieście zostaje kompetentny i zaangażowany zespół doświadczonych ludzi, który, jeśli tylko obdarzycie ich Państwo zaufaniem, będzie dalej dbał o jego rozwój. To jakie będą Tychy zależy od NAS wszystkich!
moje nazwisko pojawiło się dziś na liście kandydatów do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej z tzw. „Paktu senackiego” czyli list opozycji demokratycznej. Będę jednym z reprezentantów „Ruchu Samorządowego Tak Dla Polski”.
Podjęcie decyzji o starcie w wyborach nie było dla mnie łatwe. W lipcu minęły 23 lata odkąd zostałem wybrany Prezydentem Tychów. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji do działania oraz poparciu społecznemu, na które przez te wszystkie lata mogłem z Państwa strony liczyć, z miasta z ponad 13 % bezrobociem i budżetem wynoszącym ok. 180 milionów złotych Tychy stały się prężnie rozwijającym się miastem z ponad miliardowym budżetem i bezrobociem na poziomie poniżej 2 %.
Na przestrzeni tych lat zrealizowaliśmy tysiące projektów czy inwestycji. Nie sposób zliczyć wszystkich, ale mam poczucie, że WSPÓLNIE osiągnęliśmy coś, co jeszcze 30 czy nawet 20 lat temu wydawało się niemożliwym - stworzyliśmy dynamicznie rozwijające się nowoczesne miasto i silną tyską wspólnotę mieszkańców, która tutaj żyje, pracuje, spędza wolny czas. Jestem Wam za to ogromnie wdzięczny i dumny z naszych osiągnięć.
Dziś jednak samorządy w naszym kraju stoją przed nowymi wyzwaniami. Obserwujemy z każdym rokiem ograniczenie naszych kompetencji, systemowe i systematyczne niszczenie samorządów prowadzone poprzez określoną politykę finansową rządu. To samorządy zmieniły Polskę i o dalszy rozwój silnych i niezależnych samorządów musimy walczyć.
Dlatego liczę, na Państwa zrozumienie mojej decyzji i wsparcie w tym ważnym nie tylko dla mnie, ale całej naszej wspólnoty momencie. Zapewniam, że dalej bacznie będę śledził dalszy rozwój Tychów, bo przyszłość naszego miasta jest dla mnie bardzo ważna. Przez lata mojej pracy w urzędzie nigdy nie zarządzałem jednoosobowo. Jeśli uda mi się zdobyć mandat Senatora RP w mieście zostaje kompetentny i zaangażowany zespół doświadczonych ludzi, który, jeśli tylko obdarzycie ich Państwo zaufaniem, będzie dalej dbał o jego rozwój. To jakie będą Tychy zależy od NAS wszystkich!
ZOBACZ TAKŻE
Prezydent Tychów Maciej Gramatyka z wotum zaufania i absolutorium za 2025 rok
[FOTO] Miasto Tychy na 3. miejscu Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce
Obradowała Rada Miasta Tychy. Wśród uchwał organizacja sezonu kąpielowego i działalność MOPS
Miasto przejęło teren. Kto zapłaci za rozbiórkę hali?
Obradowała Rada Miasta. Uchwalono między innymi Plan ogólny Miasta Tychy
Styczniowa sesja tyskiej Rady Miasta. Wśród uchwał apel w sprawie języka śląskiego
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







