Reklama

Wiadomości

  • 16 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 583

Nowy trener bramkarzy wicemistrzów Polski

W letnim okienku transferowym wzmocniona została nie tylko drużyna, ale i sztab szkoleniowy. Nowym trenerem bramkarzy wicemistrzów Polski został Yan Shaliapneu. Będzie on odpowiedzialny za szkolenie i dalszy rozwój Mateusza Kubiaczyka, Kamila Lewartowskiego i Tomasa Fucika, którzy w tym sezonie będą strzegli dostępu do tyskiej bramki.

Nowy trener bramkarzy wicemistrzów Polski
Nowy trener bramkarzy wicemistrzów Polski · fot. GKS Tychy


30-letni trener w przeszłości występował w młodzieżowych reprezentacjach Białorusi i praktycznie całą swoją karierę spędził za naszą wschodnią granicą. W swoim cv ma kilka występów w lidze KHL w barwach Dynama Mińsk, ale zdecydowanie na dłużej zadomowił się w białoruskiej ekstralidze.

W sezonie 2014/15 wygrał Puchar Kontynentalny, a w 2020 roku sięgnął po mistrzostwo i puchar Białorusi. W trakcie swojej kariery grał również w czeskim VHK Vsetin (2liga) i rosyjskim, PSK Sakhalin (liga azjatycka).

Bramkarską karierę zakończył w sezonie 2021/22. Był wtedy zawodnikiem estońskiego, HC Vipers.

BM / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.