Wiadomości

  • 21 czerwca 2017
  • wyświetleń: 3495

Andrzej Dziuba w gronie 15 najlepszych prezydentów w Polsce

W poniedziałek, 19 czerwca prezydent Andrzej Dziuba odebrał honorowy dyplom laureata Rankingu prezydentów miast „Newsweeka”. Prezydent Tychów uplasował się na 13. pozycji, zwyciężył tak jak przed rokiem Jacek Karnowski - prezydent Sopotu.

Andrzej Dziuba
Andrzej Dziuba w gronie 15 najlepszych prezydentów w Polsce · fot. UM Tychy


Zwycięska piętnastka została wyłoniona na podstawie ankiet rozesłanych do wszystkich prezydentów polskich miast. W skład kapituły, która ustaliła zasady głosowania i podliczyła punkty, weszli prof. Grzegorz Gorzelak z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Cezary Trutkowski, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, dyrektor biura Związku Miast Polskich dr Andrzej Porawski oraz sekretarz redakcji „Newsweeka” Ryszard Holzer.

- To zaszczyt znaleźć się w takim towarzystwie - gratuluję pozostałym zwycięzcom rankingu - napisał na swoim profilu Facebookowym prezydent Andrzej Dziuba.

W rankingu nie brano pod uwagę włodarzy Warszawy i Wrocławia. Zdaniem organizatorów rankingu stolica tak przytłacza swą wielkością inne miasta, że jej włodarza należy raczej porównywać z szefami innych wielkich metropolii Europy. Z kolei prezydentowi Wrocławia Rafałowi Dutkiewiczowi kilka lat temu organizatorzy rankingu przyznali dożywotni tytuł Superprezydenta Supermiasta, po tym jak trzykrotnie został prezydentem roku „Newsweeka”.

BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.