Reklama

Wiadomości

  • 3 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 451

„Dzięki Wam czujemy się bezpiecznie” - policjanci z Tychów otrzymali podziękowania

Wakacje to intensywny czas dla policjantów tyskiej komendy, którzy na co dzień zajmują się profilaktyką społeczną. Mundurowi codziennie spotykają się z dziećmi i młodzieżą, aby przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu.

„Dzięki Wam czujemy się bezpiecznie” - podziękowanie dla tyskich profilaktyków · fot. KMP Tychy


Okres przerwy szkolnej dla dzieci i młodzieży to czas, kiedy młodzi ludzie uczestniczą m.in. w zorganizowanych na terenie naszego miasta półkoloniach. Policjanci wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, aby promować bezpieczne zachowania w ramach trwającej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Mundurowi przypominają dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz zwracają szczególną uwagę na mogące pojawić się zagrożenia. Odwiedzają również przedszkola, rozmawiają z najmłodszymi o tym, jak się zachowywać podczas wakacji nad wodą czy w górach i przypominają o zagrożeniach, jakie niesie za sobą korzystanie z kąpielisk wodnych. Podczas takich spotkań policjanci starają się również uwrażliwić dzieci na skutki beztroskich i nierozważnych zachowań oraz zabaw w wodzie.

Dzieci bardzo chętnie rozmawiają z policjantami na temat bezpieczeństwa, a zadawane przez nie pytania udowadniają, że pomimo młodego wieku są świadome zagrożeń, z którymi mogą się zetknąć podczas spędzania wolnego czasu.

- Dowodem na to, że spotkania z mundurowymi cieszą się dużym zainteresowaniem, są podziękowania otrzymywane od dzieci. Na jednym z nich możemy przeczytać „Dzięki Wam czujemy się bezpiecznie” i jest to jedno z najpiękniejszych zdań, które policjant może usłyszeć od dziecka - mówią tyscy policjanci.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.