Reklama

Wiadomości

  • 25 lipca 2023
  • 31 lipca 2023
  • wyświetleń: 13541

[FOTO] "Bezpieczne wakacje" na Paprocanach. Gościem premier Morawiecki

W sobotę 29 lipca na tyskich Paprocanach odbył się piknik "Bezpieczne wakacje". Gościem wydarzenia był premier Mateusz Morawiecki. W tym samym miejscu przedstawiciele opozycji zorganizowali konferencję prasową "Bezpieczne wakacje - niebezpieczna przyszłość. Państwo w służbie PiS".

Piknik "Bezpieczne wakacje" na Paprocanach - 29.07.2023 · fot. Facebook / KPRM; Jarosław Wieczorek - Wojewoda Śląski


- Bardzo mi miło, że jestem tutaj w przepięknych Tychach. Bardzo dziękuje za to, że jesteście tutaj, za Wasze uśmiechy w ten piękny wakacyjny weekend. To daje ogromną energię do działania - mówił podczas przemówienia premier Mateusz Morawiecki.

Jak informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów premier Morawiecki spotkał się na pikniku z rodzinami, c było okazją do rozmów o przyszłości Polski i dalszych działaniach polskiego rządu. - Polityka społeczna oparta o solidarność, ale również wsparcie dla inwestycji i zwiększenie bezpieczeństwa - to są filary wiarygodności rządu. Flagowy program rządu Rodzina 500+ już od stycznia 2024 roku stanie się programem Rodzina 800+. Świadczenie miesięczne zostanie podniesione do 800 zł na każde dziecko - podał KPRM.

Nagranie wystąpienia szefa rządu można znaleźć poniżej.

Loading...


Podczas pikniku na zielonym terenie Paprocan mieszkańcy mogli uzyskać liczne wskazówki od ekspertów na temat bezpiecznego planowania oraz spędzania urlopu. Operatorzy Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach przekuwali informacje na temat zasad udzielania pierwszej pomocy oraz wyjaśniali, jak prawidłowo zgłaszać zdarzenia pod numer alarmowy 112. Z kolei policjanci i strażacy PSP oraz OSP doradzali, jak unikać niebezpiecznych sytuacji podczas wakacji. Można było także zobaczyć wozy i sprzęt, jakim na co dzień dysponują ratownicy. Policjanci, prócz wykładów dotyczących bezpieczeństwa, prezentowali też pokaz z udziałem psa.

Z kolei w stoisku Narodowego Funduszu Zdrowia uczestnicy mogli wyrobić na miejscu, „od ręki” kartę EKUZ, czyli Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej informowali, jak odżywiać się w czasie wakacji, aby żyć zdrowo oraz jak uchronić się przed chorobami.W wydarzeniu nie mogło zabraknąć Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, która pokazała swoje umiejętności strażackie. Ciekawe eksponaty na swoim stoisku edukacyjno - promocyjnym prezentowała Krajowa Administracja Skarbowa. Była to bowiem wystawa okazów CITES, czyli wyrobów z gatunków zwierząt chronionych, odebranych turystom przy próbie ich przemytu. Była też okazja do obejrzenia nielegalnych towarów wyprodukowanych m.in. z naturalnych skór zwierząt zagrożonych wyginięciem, muszli i fragmentów rafy koralowej.

Na najmłodszych czekała darmowa wata cukrowa i popcorn, pyszna zupa, gry i zabawy oraz wiele innych atrakcji.

Konferencja prasowa "Bezpieczne wakacje - niebezpieczna przyszłość. Państwo w służbie PiS"Konferencja prasowa "Bezpieczne wakacje - niebezpieczna przyszłość. Państwo w służbie PiS" - 29.07.2023
Konferencja prasowa "Bezpieczne wakacje - niebezpieczna przyszłość. Państwo w służbie PiS" - 29.07.2023 · fot. Facebook / Stowarzyszenie Nowa Generacja


W czasie pikniku na tyskich Paprocanach Stowarzyszenie Nowa Generacja zorganizowało konferencję prasową "Bezpieczne wakacje - niebezpieczna przyszłość. Państwo w służbie PiS", podczas której "wyraziło sprzeciw wobec wykorzystywania finansów i organów państwa do uprawiania partyjnej propagandy". W konferencji wzięli udział przedstawiciele stowarzyszenia oraz posłanka Monika Rosa.

Konferencja prasowa "Bezpieczne wakacje - niebezpieczna przyszłość. Państwo w służbie PiS" - 29.07.2023
Konferencja prasowa "Bezpieczne wakacje - niebezpieczna przyszłość. Państwo w służbie PiS" - 29.07.2023 · fot. Facebook / Stowarzyszenie Nowa Generacja


- Zorganizowaliśmy konferencje prasową, aby wyrazić nasz sprzeciw wobec polityki, której autorami jest rząd PiS. Podczas Konferencji podnieśliśmy tematy dot. m.in. korupcji politycznej, marnotrawieniu publicznych pieniędzy na programy takie jak willa+ - mówią przedstawiciele stowarzyszenia.

Konferencja prasowa "Bezpieczne wakacje - niebezpieczna przyszłość. Państwo w służbie PiS" - 29.07.2023
Konferencja prasowa "Bezpieczne wakacje - niebezpieczna przyszłość. Państwo w służbie PiS" - 29.07.2023 · fot. Facebook / Monika Rosa


- W dalszym ciągu od ponad 800 dni nie ma w dalszym środków z Krajowego Planu Odbudowy z powodu wewnętrznych kłótni w obozie władzy. Zamiast rozwiązywać obecne problemy Polaków, rząd PiS organizuje pikniki 800+, które kosztowały nas wszystkich ponad 10 milionów złotych, a środki pochodzą z rezerwy budżetowej - dodali.

ar, BM, mp / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.