Reklama

Wiadomości

  • 25 lipca 2023
  • 5 września 2023
  • wyświetleń: 30557

[ZDJĘCIA] "Rock na Plaży" w tym roku odbył się na Placu pod Żyrafą!

W sobotę, 2 września wyjątkowo nie na tytułowej plaży, a pod "Żyrafą", czyli w Parku Miejskim Solidarności odbyła się kolejna edycja wydarzenia Rock na Plaży. W tym roku usłyszyeliśmy między innymi zespoły w przeglądzie konkursowym - Sad Smiles, WASABI, Tosię Lazar oraz w części koncertowej Ornette, Sławka Wierzcholskiego i Nocną Zmianę Bluesa, Cree i Dżem!

Rock na Plaży - 2.09.2023 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Dzień rozpoczął się od przeglądu konkursowego “Rock na Plaży”. Zmagania trzech finalistów: Sad Smiles, WASABI i Tosi Lazar oceniało jury w składzie: Sebastian Riedel (Cree) i Janusz Borzucki (Dżem) oraz Mateusz Poszwa (MCK Tychy) i Szef Muzyczny Antyradia, Marcin Bąkiewicz, który poprowadził także koncertową część Rocka na Plaży. Finaliści walczyli o Nagrodę Prezydenta Miasta Tychy w wysokości 5 000 złotych brutto oraz możliwość zagrania koncertu podczas następnej edycji festiwalu, która odbędzie się 7 września 2024 r.

O godz. 16.30 na scenie pojawił się Ornette, laureat przeglądu konkursowego Rock na Plaży 2022. Zespół już w ubiegłym roku podbił serca uczestników koncertu i Jury. W zespole grają m.in. aktualni lub byli muzycy zespołów Oddział Zamknięty (G. Stępień), KSU (P. Sokołowski), Złe Psy (G. Babisz) czy Pudelsi (M. Motylski).

Następnie sceną zawładnęli Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa. Zespół od 40 lat, bez najmniejszej przerwy koncertuje dzieląc się swoją muzyczną pasją.

Po koncercie nastąpiło ogłoszenie laureata przeglądu konkursowego - tegorocznym zwycięzcą jest zespół WASABI. Następnie przed publicznością zagrały niekwestionowane legendy tyskiego festiwalu. Na scenie zagościł CREE, tyski zespół rockowy z Sebastianem Riedlem na czele. Tradycyjnie też zagrał DŻEM. Zespół, który określa się mianem „polskich Rolling Stonesów” zapewnił nam porządną dawkę dobrego rocka!

Rock na Plaży odbył się w tym roku we wskazanej lokalizacji ze względu na wymogi wynikające z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych w obliczu zaplanowanej na Dzikiej Plaży Paprocany inwestycji.

ar, BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.