Reklama

Wiadomości

  • 25 lipca 2023
  • 6 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 17393

[ZDJĘCIA] 80. Tour de Pologne w Tychach! Kolarze przejechali przez nasze miasto!

W sobotę, 29 lipca rozpoczął się wyjątkowy, jubileuszowy 80. Tour de Pologne. Startowali m.in. Rafał Majka czy Michał Kwiatkowski. 4 sierpnia kolarze przejechali przez Tychy!

7. etap w ramach 80. Tour de Pologne w Tychach - 4.08.2023 · fot. Tomasz Pestka / tychy.info


- 4 sierpnia ok. godziny 15:20 kolarze będą jechali DK-44 od strony Mikołowa, ulicą Beskidzką i dalej pojadą ul. Strzelecką, Szojdy, Targiela, Jedności i Bieruńską w kierunku Świerczyńca i Bielska-Białej - zapowiadał Jacek Tuchowski z wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Tychy.

Wszystkie odcinki dróg, przez które przejeżdżał peleton były wyłączone z ruchu, a całość trasy zabezpieczała policja.

7. etap w ramach 80. Tour de Pologne w Tychach - 4.08.2023
7. etap w ramach 80. Tour de Pologne w Tychach - 4.08.2023 · fot. Tomasz Pestka / tychy.info


Cały wyścig składał się z 7 etapów i rozpoczął się 29 lipca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Po przejechaniu ponad 180 kilometrów w województwie wielkopolskim kolarze finiszowali na torze wyścigowym Automobil Klubu w Poznaniu. Kolejne etapy to Leszno-Karpacz, Wałbrzych-Duszniki-Zdrój, Strzelin-Opole, Pszczyna-Bielsko-Biała, czasówka w Katowicach i finałowy etap z Zabrza do Krakowa, który odbył się 4 sierpnia.

Na trasie wyścigu kolarze z najlepszych ekip kolarskich na świecie walczyli o żółtą koszulkę klasyfikacji generalnej ORLEN, koszulkę najlepszego górala PZU, najlepszego sprintera Energa oraz najaktywniejszego zawodnika LOTTO.Finałowy, siódmy etap Tour de Pologne z Zabrza do Krakowa wygrał Tim Merlier (Soudal - Quick Step).

Zwycięzcą 80. Tour de Pologne został Matej Mohorić. Drugie miejsce zajął Joao Almeida, a na trzeciej lokacie uplasował się Michał Kwiatkowski.

Loading...


Oprócz Tour de Pologne UCI WorldTour już tradycyjnie odbywały się wyścigi towarzyszące, czyli składający się z czterech etapów Tour de Pologne Junior (Poznań 29.07, Bielsko-Biała 2.08, Katowice 3.08, Kraków 4.08). To wyścig zorganizowany z myślą o młodych adeptach kolarstwa.

ar, BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.