Reklama

Wiadomości

  • 20 lipca 2023
  • 23 lipca 2023
  • wyświetleń: 2375

Rekrutacja zakończona! Które szkoły średnie były najpopularniejsze?

Tyscy ósmoklasiści wiedzą już, do jakich szkół średnich zostali zakwalifikowani. Które placówki cieszyły się największym zainteresowaniem?

LO im. Kruczkowskiego w Tychach
LO im. Kruczkowskiego w Tychach · fot. UM Tychy


W tyskich szkołach publicznych ponadpodstawowych w roku szkolnym 2023/2024 do klas pierwszych pójdzie blisko 2 tys. uczniów.

Najpopularniejsze podczas rekrutacji były licea: IV Liceum Ogólnokształcące w Zespół Szkół nr 1 w Tychach i I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

Z tyskich szkół zawodowych młodzież najczęściej wybierała: Technikum nr 3 w ZEG - ZS nr 4 w Tychach (technik programista, technik informatyk), Technikum nr 5 w Zespół Szkół nr 6 w Tychach (technik pojazdów samochodowych, technik logistyk).

W nowym roku szkolnym uruchomionych zostanie 66 oddziałów w Tychach. W trakcie przydziału kandydatów zostało dodatkowo otwartych 8 oddziałów (3 oddziały w liceach ogólnokształcących i 3 w technikach oraz 2 w szkołach branżowych I st.), w stosunku do wcześniej planowanych, z uwagi na dużą liczbę chętnych kandydatów.

Od 27 lipca do 1 sierpnia 2023 można składać wnioski o przyjęcie do szkół na wolne miejsca w rekrutacji uzupełniającej.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.